Sestry Velďákové žiaľ neuspeli

Slovenská reprezentantka Jana Velďáková neuspela v kvalifikácii súťaže žien v skoku do diaľky na olympijských hrách v Pekingu, keď nemala ani jeden platný pokus. Stalo sa jej to prvý raz v kariére.
Na postup do finále stačilo skočiť 660 cm, čo atlétka Akademiku TU Košice dokázala v tomto roku trikrát. Limit 675 cm prekonali len tri diaľkarky, Brittney Reesová z USA (687), Brazílčanka Maureen Higová-Maggiová (679) a strieborná z pekinskej súťaže sedembojárok, Ukrajinka Ľudmila Blonská (676).
Zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského nezopakovala výborný výkon z vlaňajších MS v Osake, kde sa z kvalifikácie prebojovala výkonom 665 cm do finále a skončila v ňom dvanásta.
Dvadsaťsedemročná atlétka dopadla v Pekingu rovnako ako jej sestra Dana, ktorá mala tri nevydarené pokusy v kvalifikácii trojskokaniek.
Jana Velďáková sa na vrcholnom seniorskom podujatí prebojovala do finále zatiaľ trikrát – na ME 2006 v Göteborgu skončila dvanásta, na Svetovej univerziáde v Bangkoku 2007 obsadila 10. priečku a na MS 2007 v Osake bola tiež dvanásta. Na štvrté si bude musieť počkať, na OH v Pekingu sa jej postúpiť nepodarilo.
Zdroj: Webnoviny.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery