Silvestrovský ohňostroj – foto

Krátko po polnoci sa nad rožňavským Námestím baníkov rozsvietil v prvých minútach nového roka 2010 už tradičný silvestrovský ohňostroj.
Hoci ešte niekoľko minút predtým to vyzeralo, že ohňostroj sa celkom utopí v hmle, nakoniec tomu tak úplne nebolo a tak sa ním mohli pokochať stovky ľudí priamo na námestí, alebo z okien okolitých domov a bytoviek. 
V mnohých krajinách, aj v niektorých mestách u nás, už postupne sprísňujú používanie zábavnej pyrotechniky pred aj počas samotných osláv Nového roka z dôvodu bezpečnosti. 
Často sa ňou totiž „bavia“ ľudia pod značným vplyvom alkoholu a svojím konaním tak ohrozujú, alebo prinajmenšom otravujú okolie.
Napr. nová mestská norma v Trebišove úplne zakazuje používanie pyrotechniky počas bežného roka. Jedinou výnimkou je časť Silvestra a Nového roka. Účelom nového VZN je zabezpečiť pokoj a odpočinok pre obyvateľov mesta.
Pyrotechnikou si tam môžete spestriť Silvester až od šiestej večer. Na Nový rok môžete takto oslavovať maximálne do tretej ráno. Ohňostroje a podobné akcie po novom podliehajú povoleniu mestského úradu.
Ak niekto nedodrží VZN, posúdi sa to ako priestupok a hrozí mu sankcia až do 33 eur. Jeho dodržiavanie bude v Trebišove kontrolovať mestská polícia.
Zakázané sú tam aj prskavky, pištoľové kapsle, traskavé bonbóny, malé tyčinky s farebnými plameňmi, ohňopády, blikavky, malé ohnivé kolesá a fontánky, lietajúce motýle, búchacie guľôčky, vystreľovacie konfety a pod.
Foto & Video: Inforoznava.sk / Belo Hefler, Peter Kerekeš
Súvisiace články: Za pyrotechniku mimo Silvestra hrozí v Trebišove pokuta


- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli