Rožňavský kameňák 2010

Počas uplynulého víkendu bolo rožňavské stredisko Domky dejiskom 4. ročníka Rožňavského kameňáka.
Šlo o víkendové interaktívne stretnutie mladých lídrov z rôznych stredísk Domky. Tohto roku prišli mladí zo stredísk Bratislava – Miletičova, Bratislava – Mamateyova, Nová Dubnica, Prešov, Sabinov a samozrejme domáci z Rožňavy. Všetkých účastníkov bolo spolu 60.
Ako uviedol pre Inforoznava.sk Pavol Piatrov, predseda strediska Domky – Rožňava, cieľom podujatia bolo vytvoriť priestor pre vzájomnú komunikáciu na viacerých úrovniach s cieľom odbúrať tak v mladých z rôznych častí Slovenska vzájomné predsudky typu „východniari sú takí …, blaváci sú takí…“ a rôzne iné, ktoré v našej spoločnosti stále pretrvávajú. Spoločnou vlastnosťou, ktorá spájala účastníkov z rôznych častí republiky, bola najmä sympatia k športovému lezeniu.
V piatok podvečer sa v spontánnej nálade postupne schádzali všetci účastníci podujatia. Po spoločnej večeri pokračovali večerným programom, počas ktorého bol priestor na vzájomné predstavenie sa a výmenu skúseností. Podarilo sa vytvoriť skutočne rodinnú atmosféru.
V sobotu po raňajkách program pokračoval športovou časťou – športovým lezením v telocvični Strednej zdravotnej školy. Aj tam sa darilo vytvárať veľmi priateľskú atmosféru.
„Mladí lezci z rôznych častí republiky sa navzájom povzbudzovali a fandili si. Bolo to veľmi povzbudivé. Okrem športu medzi účastníkmi celý čas prebiehali spontánne stretnutia a rozhovory. Podvečer sa všetci opäť zišli v rožňavskom mládežníckom stredisku. Po spoločnom vyhodnotení podujatia si najlepší donášali aj vecné ceny. Večer sa väčšina hostí rozišla späť domov. Zostali len domáci (upratovať atď…) a účastníci z Prešova, ktorým sa v Rožňave zapáčilo tak, že zostali až do nedele,“ uviedol ďalej Piatrov.
„Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom, rodičom, dobrodincom či iným priaznivcom, vďaka ktorým sa podujatie mohlo zrealizovať. Osobitne bagetérii „Pod vežou“, ktorá sa cezpoľným účastníkom postarala o občerstvenie na cestu domov,“ dodal.
Rožňavský kameňák bol súčasťou projektu „Gemer bez predsudkov“, realizovanom rožňavským strediskom Domky v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám intolerancie. Podrobnosti aj fotogalériu z podujatia nájdete na www.roznava.domka.sk.
Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery