Rožňavská silvestrovská noc, alebo profi amatérizmus aj v kultúre?

silvester1.jpgBohužiaľ napriek „peknému“ Silvestru sa neviem bezuzdne tešiť z radu umeleckých zážitkov, o ktoré sme takmer prišli vďaka „profesionálnej“ organizácii zo strany mesta a rimavskosobotskej agentúry AGRUM MUSIC, ktorá údajne spoluorganizovala rožňavský Silvester.
Veľké šťastie, že to bol Silvester a tak veľa ľudí si počkalo na omeškané vystúpenia, no ale preto je to akože v poriadku? Dokonca pani Mazurková v Gemerskom Korzári napísala chválospevy bez štipky objektivity. Poplietla si azda vlastnú redakciu s propagačným mestským plátkom Rožňavské listy?
Naštastie Robo Šimko nemá zatiaľ problém dodržať v kontraktoch dohodnuté veci, t. j. objem produkcie a čas vystúpenia. A zatiaľ nerobí zo seba maskota politikom. Ešte šťastie, že pán primátor sa nestihol priangažovať rečou do odchodu a balenia kapely MassRiot, lebo by sme sa možno dozvedeli, že je to zásluha naších „veľavážených politikov“, že Robo Šimko sa vôbec narodil.
Moja a nielen moja otázka by mohla znieť však tak, že prečo bola v programe Peha a Katka Knechtová uvedená už na 23-tiu hodinu, keď ešte do 20-tej hodiny koncertovala v Bratislave, odkiaľ ju mohli aj diváci v Rožňave vidieť v živých vstupoch na TA3, či v správach TV JOJ? Možno mohla aspoň odkázať do Rožňavy, že čakajte, už zapriahame…
Neviem, či jej mesto nesľúbilo vrtuľník, alebo proste agentúra zlyhala? Ani by som sa nečudoval, však koho to štve, že práve na Silvestra niečo nešlape a že nás to všetkých stojí nejaký ten groš? Máme v tom silné tradície. Ten x-tisícový dav by si určite v riadnom čase za mestské peniažky pozrel v plnom počte aj Pehu.
Naozaj nechcem kaziť sviatok tým, čo vydržali a bavili sa. O tradične mimoriadne hroznej kvalite zvuku sa radšej ani nezmienim. Onen zvukár vždy dostane zrejme dobre zaplatené, aj keď každému pri tom jeho snažení ide ucho odtrhnúť.
Chyruje sa, že v máji má prísť do nášho mestečka Elán. No, je to zaujímavá príležitosť pre mesto zarobiť nejaký ten groš aj cez kultúru. Ale len príležitosť a to sa rovná iba šanci, nie je to patentovaná istota. Verím, že výber miesta, propagáciu, atď., a organizačné záležitosti, vezmú do rúk iní profíci.
Veď pri dobrej organizácii podujatia a jeho propagácii by mohlo prísť 10 až 15 tisíc ľudí. Azda nakoniec z toho nebude fiasko a nebudeme musieť nebodaj doplácať zo zvýšených mestských poplatkov honorár Joža Ráža.
Ešteže Robo Šimko a daľšie talenty sa nerodia z vôľe miestnych politikov a amatérskych agentúr.
Gabi Szabó, ex Elán

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery