Rožňava vyjadrila sústrasť

smutocny_telegram_handlovaPrimátor mesta Rožňava MUDr. Vladislav Laciak v mene všetkých občanov starobylého baníckeho mesta Rožňava vyslovuje hlbokú a úprimnú sústrasť všetkým pozostalým banského nešťastia  v Bani Handlová.
 
K vyjadreniu sústrasti sa pripája aj redakcia portálu Inforoznava.sk.
……………………………………………………………………………………………
Chcete finančne pomôcť pozostalým?
Mesto Handlová zriadilo špeciálny účet: 037 260 6046/0900
……………………………………………………………………………………………
 
Vláda SR vyhlásila na zajtra, stredu 12. augusta 2009, v čase od 8:00 do 20:00 hodiny štátny smútok.
Slovensko bude mať stiahnuté vlajky na pol žrde po druhý raz v tomto roku. Štátny smútok bol vyhlásený aj po tragickej autobusovej nehode v Polomke vo februári, ktorú neprežilo 12 ľudí.
Počas smútku budú tiež zakázané hazardné hry. Svoj program pre štátny smútok upravili na stredu niektoré rádia a televízie.
„Nebudú sa vysielať programy zábavného charakteru a ani upútavky na takéto typy programov,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej televízie Želmíra Blašková. Naopak, televízia do programu zaradila záznam z koncertného uvedenia Mozartovej zádušnej omše Rekviem d moll.
Najväčšia súkromná televízia Markíza nebude vysielať sitcomy a zábavné formáty podobne ako verejnoprávny rozhlas, ktorý sa na poludnie k štátnemu smútku pripojí aj symbolickým tichom. Slovenský rozhlas podľa jeho hovorkyne Alexandry Štullerovej-Koreňovej nebude vysielať ani reklamné oznamy a spoty.
Banskobystrický diecézny biskup Mons. Rudolf Baláž vyhlásil nedeľu 16. augusta 2009 za Deň modlitieb a duchovnej podpory za rodinných príslušníkov a obete banského nešťastia v Handlovej.
Mesto Handlová odvolalo oslavy 100. výročia priemyselnej ťažby uhlia, ktorá sa začala práve v Bani Handlová. Oslavy pripravovali na 4. a 5. september a v tom čase sa mali uskutočniť aj regionálne oslavy Dňa baníkov a najmä celoslovenské stretnutie baníckych spolkov.
Organizátori budú rokovať s ostatnými banskými mestami, aby sa mohlo stretnutie uskutočniť v niektorom z nich.
Zdroj: Roznava.sk a Sme.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli