Rožňava má dvojnásobného olympijského víťaza!

Obrovský úspech dosiahol na Špeciálnej zimnej olympiáde v USA študent Odborného učilišťa na Ulici zeleného stromu Pavol Tomi. V disciplínach obrovský slalom a super obrovský slalom bral pre seba a Slovensko najcennejší kov.
Špeciálna olympiáda je súťažou pre športovcov s mentálnym znevýhodnením. Tohtoročné Zimné špeciálne olympijské hry sa uskutočnili v Boise v štáte Idaho v USA 7. až 13. februára 2009.
 
Pavol Tomi bol vo veku 18 rokov druhým najmladším členom slovenskej výpravy. Štartoval v disciplíne alpské lyžovanie v klasickom, obrovskom a superobrovskom slalome v kategórii stredne pokročilých lyžiarov.
Súťaž sa odohrala v stredisku Bogus Basin Recreation Area 26 km severne od mesta Boise. Pavol štartoval 10., 11. a 13. februára v divízii M03. V klasickom slalome sa umiestnil na peknom piatom mieste, ale v disiplínach obrovský slalom a super G zvíťazil s veľkým náskokom.
Redakcia InfoRožňava gratuluje Pavlovi k jeho veľkému úspechu a praje mu aj naďalej veľa šťastia v jeho športovom snažení.
Výsledky úspešnej slovenskej výpravy nájdete po kliknutí na mená jednotlivých športovcov na tomto mieste.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli