Rozkopané už aj námestie

Dnes sa práce na rekonštrukcii Námestia baníkov v Dobšinej poriadne pohli dopredu.
Pracovníci stavebnej firmy Erpos zo Žiliny s ťažkými mechanizmami povytrhávali starý asfalt, ktorý pokrýval plochy námestia a pripravenou tatrovkou ihneď odvážali nakopený asfalt preč zo staveniska.
V prácach ich neodradilo ani to, že dnes bol štátny sviatok – Deň boja za slobodu a demokraciu. Urobili sme pre vás aj zopár záberov, ktoré prikladáme k článku.
Pripomeňme, že mesto Dobšiná podpísalo zmluvu 4. augusta 2010 so stavebnou spoločnosťou Erpos s.r.o. zo Žiliny a o sedem dní na to, ako bolo stanovené v zmluve, vedenie mesta odovzdalo stavenisko, teda Námestie baníkov.
Začiatkom septembra stavebná firma Erpos stavenisko ohradila plotom a mesiac od tohto úkonu sa stavebné práce nijako nepohli. Následne však za obäť padla ako prvá fontána, ktorá dlho zdobila námestie a dnes pracovníci povytrhávali asfalt na námestí.
Projekt rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v meste Dobšiná je financovaný z nenávratného finančného príspevku Európskeho fondu regionálneho rozvoja – regionálneho operačného programu.
Cieľom projektu je zvýšenie konkurencieschopnosti a kultúrno-turistického potenciálu mesta a s tým súvisiace zvýšenie kvality a bezpečnosti verejných priestranstiev. Celková výška nenávratného finančného príspevku činí 1 006 889,04 eur.

 
 
 
 
 
 
Foto: Dobsina.net

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli