Rozhodnutie možno napraviť

Bez názvuPo tom, čo na podpredsedu KSK Jána Szöllösa poukázal v súvislosti s hlasovaním o znížení počtu tried na stredných školách primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most), rokovalo o veci aj okresné predsedníctvo Strany maďarskej komunity (SMK).
Všeobecne záväzné nariadenie KSK sa totiž dotklo aj triedy s vyučovacím jazykom maďarským na rožňavskom gymnáziu.
Rokovanie okresného vedenia SMK na túto tému nám potvrdil predseda František Porubán, ktorý taktiež kandiduje do krajského parlamentu v zajtrajších regionálnych voľbách. Ako spresnil, okresné predsedníctvo strany podalo na protest demisiu.
„Je mi ľúto, že pôvodný problém stanovenia počtu tried v prvých ročníkoch stredných škôl dospel až tak ďaleko, že okresné predsedníctvo strany SMK-MKP v Rožňave sa vzdalo svojich pozícií,“ reagoval dnes pre infoRoznava.sk na tento krok Szöllös, ktorý sa o post krajského poslanca uchádza taktiež.
Ako dodal, predpokladá, že týmto rozhodnutím si niektorí kandidáti na post poslanca vo voľbách nevynucovali a nevytvárali výhodnejšie pozície pred voličmi.
„Osobne som presvedčený, že pokiaľ sa v nasledujúcom období naplní zákonom stanovená podmienka o počte žiakov potrebných na otvorenie triedy 1. ročníka s vyučovacím jazykom maďarským, Košický samosprávny kraj prehodnotí súčasný stav a zmení VZN v prospech gymnázia v Rožňave,“ dodal na záver s tým, že pokiaľ získa hlasy voličov v okrese Rožňava, urobí všetko pre to, aby napravil naštrbenú dôveru.
Ilustračné foto: Archív KSK / V strede Ján Szöllös na pracovnej ceste v Bruseli
Súvisiace články:
Rozhodnutie KSK považuje za nesprávne
Burdiga sa pustil do Szöllösa

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery