Rokoval mestský klub Most-Híd

V sobotu 6. februára sa stretli členovia mestského klubu strany Most-Híd za účasti okresného šéfa Milana Majorosa.
Ako nás informovala Monika Šeďová, mestský klub je obdobou okresnej organizácie. „Stretnutia sa zúčastnili členovia aj sympatizanti strany Most-Híd, ktorí sa chcú aktívne zapojiť do riešenia problémov nášho mesta,“ uviedla pre Inforoznava.sk.
Na stretnutí sa podľa jej slov preberali rôzne témy, ktoré trápia obyvateľov Rožňavy a ktoré by bolo potrebné riešiť. „Stretnutie prebiehalo v neformálnom duchu, vládla priateľská pracovná atmosféra, v ktorej sa zrodilo pár nápadov, vhodných na realizáciu,“ uviedla M. Šeďová.
„Obyvatelia Rožňavy právom očakávajú, že ak prispievajú do mestského rozpočtu, tak na oplátku si môžu nárokovať riešenie ich problémov zo strany mesta. Často sa ale dostávajú do situácie, kedy ani nevedia, komu majú čo nahlásiť, „ spresnila a pokračovala: „Je síce pravda, že na internetovej stránke mesta sú informácie, tieto ale pre obyvateľov bez možnosti prístupu na internet nie sú relevantné.“
„A tak sa pokúšame dať na vedomie, že na tej a tej ulici chýba poklop, že tam a tam vyteká voda a pod. Občan nemá uzatvorenú zmluvu ani s vodárňami, ani s firmou odvážajúcou odpad, občan očakáva, že aj v jeho mene uzatvorená zmluva a jej plnenie bude sledované a riešené zo strany mesta,“ dodala.
Ďalším problémom, ktorý podľa nej trápi hlavne obyvateľov sídliska Juh,  je bezpečnosť. „Zdrogované deti, hlúčiky vandalov…môžete ich bežne stretnúť vo večerných hodinách. Veľmi často si urobia diskusný klub, spojený s konzumáciou alkoholu priamo na schodoch vo vchode do bytovky a ráno tam už len nachádzate stopy ich nočnej činnosti: rozbité fľaše, použité striekačky a rôzne iné „bonusy“.
Ako ďalej uviedla, v tejto súvislosti by radi upozornili na drogovú problematiku, s ktorou sa borí veľké množstvo detí a ich rodičov. „Nie je problémom na diskotékach stretnúť trinásťročné deti. Námatkové kontroly zo strany príslušníkov polície a pracovníkov úradu práce sú prospešné, ale je ich málo,“ konštatovala.
Mestský klub strany Most-Híd chce podľa jej slov vstúpiť do jednania s kompetentnými. „Chceme zabezpečiť zriadenie telefonickej linky na mestskom úrade, kde by občan takéto informácie mohol hlásiť 24 hodín denne a pracovníci mestského úradu by sa postarali o to, aby sa informácia dostala ku kompetentným. Mohla by to byť aj linka mestskej polície, prakticky sú v službe 24 hodín.“
Chcú sa usilovať aj o zriadenie vysunutého pracoviska Obvodného oddelenia PZ SR na sídlisku JUH a na Rožňava Bani, ktoré by podľa nich bezpečnosti občanov určite napomohlo. „Príslušníci v teréne by minimálne sťažili takéto stretávky a občania by sa po večeroch nemuseli báť vytiahnuť päty z domu,“ vysvetlila M. Šeďová.
Navrhujú tiež, aby boli policajné kontroly vykonávané každý týždeň v podnikoch a baroch, kde sa stretávajú hlavne mladí ľudia. „Títo mladí ľudia sú totiž naše dedičstvo, sú to oni, ktorí budú dbať o našu bezpečnosť, o našu prosperitu a o našu budúcnosť. Je našou povinnosťou im dať šancu,“ zdôraznila. 
Mestský klub strany Most-Híd sa podľa jej slov chce venovať reálnym problémom občanov. „Privítame každého, komu na srdci leží naše mesto, naše obce, náš región. Spoločne žijeme vedľa seba , trápia nás tie isté problémy. Tak ich riešme…ponúkame ruku každému, kto sa chce zapojiť,“ dodala na záver Monika Šeďová.
Foto: Most-Híd / Mgr. Monika Šeďová 
_____________________________
Koordinačný výbor mestského klubu strany Most-Híd v Rožňave tvoria Jozef Pisarčík – predseda, a členovia Anna Hrušková a Mgr. Monika Šeďová. Sympatizanti a aj členovia sa s nimi môžu kontaktovať na mob. telefónnych číslach 0905 746 913, 0905 953 176, 0911 161 725, alebo prostredníctvom e-mailových adries mhvr@wp.pl , monki.monki@zoznam.sk
Súvisiace články: Most-Híd tu vraj ešte neexistuje

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery