Rok po

zastupitelstvo-3.JPG„Toto mesto môže vyzdravieť!“ – tvrdil pred rokom vtedy lekár, dnes primátor mesta. Jeho predstavy o tom, ako to tu môže vyzerať, ak sa naozaj chce, boli vábivé.
A potom to prišlo. Moci sa ohňostrojom ujala dodnes starostlivo utajovaná koaličná rada. Dvojica, či štvorica ľudí, manipulujúca podľa potreby aj so samotným primátorom, o poslaneckom koaličnom húfe ani nevraviac.
Nič viac si nemohli k svojmu vraj sociálnodemokratickému cíteniu želať, než apatickú verejnosť. Ľudí, unavených svojimi vlastnými starosťami. Iba tak mali a majú šancu rozpredávať mestský majetok tým, ktorí im poskytli finančné krytie ich predvolebnej kampane.
Posledné dni našťastie ukázali, že sa im to nemusí zakaždým podariť. Tri petície a razantné vystúpenie ich signatárov priamo na zastupiteľstve ich zaskočilo až tak, že zrazu hlasovali inak, než mesiac predtým.
Ako to bude ďalej pokračovať, záleží na nás všetkých. Rok po ide už o to, aby v tej metafore, použitej na začiatku, nemusel dnešný primátor pokračovať ako budúci patológ.
© Inforoznava.sk Belo Hefler

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli