Rečnícky pult? Načo?

Poslanci na štvrtkovom zasadnutí  zastupiteľstva rokovali okrem iného aj o novom hlasovacom systéme, ktorý by mal tvoriť súčasť výbavy rekonštruovanej zasadačky v suteréne Mestského úradu.
Firma, ktorá v prvej polovici 90-tych rokov dodala mestu doteraz užívané hlasovacie zariadenie, prezentovala v úvode rokovania poslancov jeho modernejšiu verziu, pričom to pôvodné odkúpi za cenu, v ktorej ho mestu vtedy predala. Poslanci kúpu zariadenia schválili.
Tá mala byť pôvodne dokončená do konca marca, rekonštrukcia však bude pokračovať aj po tomto termíne, hoci primátor Vladislav Laciak poslancom povedal, že „je to tesne pred dokončením.“  Ako to vyzeralo na mieste rekonštrukcie zasadačky v stredu /25. 3. 2009/ popoludní, môžete vidieť na fotkách.
Pavol Kisely z Odboru výstavby, územného plánu, ochrany a tvorby životného porstredia Mestského úradu v Rožňave nám predložil nákres, ako by mala zasadačka vyzerať po dokončení rekonštrukcie.
Okrem „podkovy“ v tvare ktorej budú sedieť 19 poslanci a „predsedníctva“ na vyvýšenom pódiu pre primátora, jeho zástupcu, hlavného kontrolóra a prednostu, bude v zasadačke stále miesto vyhradené pre 6 vedúcich odborov, správcu siete a zapisovateľa – celkom 31 miest.
Pre verejnosť a médiá je vyhradených spolu 21 miest. Ani v zrekonštruovanej zasadačke nie je plánovaný rečnícky pult, ktorý by mal v parlamente na každej úrovni slúžiť na regulérne vystúpenia v diskusii – základnom princípe fungovania demokracie.
„Pokiaľ  takáto požiadavka zo strany mesta príde, vieme to ešte do projektu dodatočne zakomponovať,“ povedal nám Ing. arch. Peter Bischof z firmy MODUL, ktorá rekonštrukciu projektovala.
„Miestnosť musí byť trvalo zariadená, bez možnosti premiestňovania zariadenia, musí byť zariadená tak, aby dispozične vyhovovala rokovaniu MZ a bola aj reprezentatívna,“ uvádza sa v dôvodovej správe k bodu decembrového rokovania zastupiteľstva, na ktorom rekonštrukciu poslanci schválili.

Foto: Inforoznava.sk
 

 
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery