Radosť a eufória

Napätie v obci sa dalo krájať, v čase pred voľbami ale najmä v sobotu, 27.11.
Drvivá väčšina obyvateľov očakávala zmenu a priala si ju viac, ako čokoľvek iné.  Nakoniec prišla v podobe mladého a ambiciózneho podnikateľa, Petra Bolla.
Nezmenil sa len starosta obce, občania dali šancu aj novým poslancom, najmä nezávislým a mladým.  Z pôvodnej zostavy poslaneckého zboru ocenili voliči dôverou iba dvoch poslancov, Júliusa Ferenca a Ľudovíta Baffyho.
Aj keď obyvatelia boli po sérii predvolebných mítingov, ktoré vyvrcholili verejným stretnutím pôvodného starostu, mierne skeptickí, včera v podvečerných  hodinách sa k nim vracala nádej. Nádej, že po 25 rokoch vlády jedného človeka  predsa len nastane zmena. Hocijaká.
Po tom, ako sa o 20.tej hodine uzavreli dvere volebných miestností, prešli sme sa po obci. V uliciach vládla pokojná atmosféra, očakávanie  a zvedavosť  panovalo za oknami domov a v miestnych pohostinstvách.
Okrskové komisie a miestna volebná komisia dohliadajúca na priebeh volieb hlasovacie lístky a „krúžky“ na nich prepočítavali dlho. Kvôli tomu, že v týchto dôležitých voľbách nechceli prebrať zodpovednosť za akékoľvek pochybenie, kvôli tomu, že hlasy sa počítajú bez pomoci elektroniky dosť prácne a mali čo robiť aj kvôli volebnej účasti, ktorá dosiahla úctyhodných 69,37 %  z 1845 oprávnených voličov.
Mladí, prívrženci ale aj tí, čo nespali postávali pred volebnou miestnosťou už krátko po polnoci. Miestna volebná komisia vyrazila s výsledkami volieb do Rožňavy medzi poslednými v okrese, krátko pred druhou hodinou rannou. To už ale na dvore kultúrneho domu a pred ním prepukli bujaré oslavy. Šampanské, spev, smiech a radosť.
Ako nám potvrdila predsedkyňa jednej z okrskových komisií, žiadne pochybenie nehrozí, kvôli podozreniu, že sa s hlasovacími lístkami manipulovalo pred doručením do volebnej miestnosti, si členovia privstali a všetky spočítali a popodpisovali. Pri sčítaní hlasov boli aj pozorovatelia z radov občanov a tak po 25 rokoch zasadne do starostovského kresla nový človek, miesta dlhoročných poslancov tiež podľahli výmene.
Foto: Krasnahorka.info

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery