Šimko a MassRiot: SMS 9932


Dnes sa uskutoční národné finále európskej pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2009.
Diváci priameho prenosu Slovenskej televízie svojím SMS hlasovaním a tiež 7-členná porota na čele s Lacom Lučeničom vyberú spomedzi 16 finalistov účastníka veľkolepého moskovského finále.
 
Ako uviedol portál Pravda.sk, skupina Desmod a speváčka Lucia Nováková odstúpili z Eurovízie. „Po prvé, na rozdiel napríklad od poroty si myslíme, že Peter Cmorik by mal byť vo finále. Druhým dôvodom je fakt, že z pesničkovej súťaže sa napokon stala súťaž sympatií a antipatií,“ uviedol manažér kapely Michal Kožuch.
Desmod mal však pôvodne vystúpiť v prvom kole, kde by sa na pódiu s Cmoríkom ani len nestretol a kritérium „sympatíí a antipatií“ sa týka bezrozdielu každého v súťažiach s SMS hlasovaním.
„Kulyovci odišli a ja im to schvaľujem,“ povedal Robo Šimko pre denník Gemerský Korzár. „Ani my by sme si nenechali tak špiniť svoje meno od niektorých médií, ako sa to stalo Kulymu. A pre nič.“
V 5. kole Eurovízie poslali diváci takmer 70-tisíc SMS hlasov, z čoho víťazi Kamil Mikulčík a Nela Pocisková získali 19 745, Desmod a Lucia na druhom mieste 19 549 a tretí Peter Cmorik 18 298.
Peter Cmorík, ktorý má rodinné zázemie aj u nás na Gemeri, prostredníctvom svojho manažéra Jozefa Šeba svoju prípadnú ďalšiu účasť v súťaži odmietol.
Porota Eurovision Song Contest 2009 v stredu 4. marca 2009 vo večerných hodinách rozhodla, že náhradníkom za skupinu Desmod v národnom finále bude skupina Smola a hrušky.
Víťaz národného kola sa 14. mája zúčastní semifinále v Moskve, po ktorom bude o dva dni neskôr nasledovať Veľké finále.

Podľa vylosovaného poradia vystúpi v národnom finále ako tretí v poradí Robo Šimko a MassRiot so skladbou Môj anjel spí.
Ako uvádza včerajšie vydanie denníka Gamerský Korzár, s cestou do Bratislavy im pomohla rožňavská samospráva poskytnutím auta so šoférom. V samotnej pesničke im vo finále odspieva naživo vokály Otto Kollmann.
Skladbu Môj anjel spí si môžete prehrať vo video okne na stránke vľavo, alebo priamo kliknutím na nižšie zobrazené okno.
Foto: Youtube.com  Oficálna stránka Roba Šimka a kapely MassRiot
Poradie účinkujúcich národného finále, na ktorom nesúťažne zaspieva aj DesMod -vypočuť si ich môžete všetky kliknutím sem:
1. VIP – Hviezdy
2. Andrea Zimányiová – Prines si ten kľúč
3. Robo Šimko & MassRiot – Môj anjel spí
4. Zachariáš Hubáček – Bolo bolo
5. Martina Schindlerová – Krídla
6. Mukatado – Ja sa mám
7. Tomáš Bezdeda – Každý z nás
8. Robo Opatovský – Prší
9. Smola a hrušky – Na čom záleží
10.Peter Bažík a Andrea Sulovská – Nebudem stáť
11.Janais – Taram ta rej
12.Mária Čírová – Búrka
13.Kamil Mikulčík & Nela Pocisková – Leť tmou
14.Michal Chrenko – Proti prúdu
15.Komajota – 7 nocí                                                                                                                   16.Samo Tomeček a Free Inna Cage – To čo chceš
 
 
 

 

 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery