Primátor uvažuje o úvere

Podľa primátora Vladislava Laciaka (Smer-SD) Rožňava potrebuje uhradiť faktúry v sume viac ako 664.000 eur (vyše 20 miliónov Sk).
Do verejných obchodných súťaží, ktorými chcelo mesto získať 3,5 milióna eur, sa do 30. marca neprihlásil žiaden záujemca. Vo štvrtok dostali dve ponuky na priamy odpredaj budovy bývalého Obvodného úradu.
„Tatran Prešov, s. r. o., ponúka 535.000 v eurách a druhá spoločnosť bola Pharmacy plus, ktorá ponúkala 500.000 eur,“ konkretizoval Vladislav Laciak. S týmito ponukami sa mali oboznámiť poslanci mestského zastupiteľstva na mimoriadnom zasadnutí, ktoré primátor zvolal na 7. apríla, no zastupiteľstvo nebolo uznášaniaschopné. Ešte pred jeho začiatkom mimoriadne zasadala mestská rada, ktorá s priamym predajom prebytočného majetku nesúhlasila a odporučila vyhlásiť novú verejnú obchodnú súťaž, kde by mala byť vyvolávacia cena 550.000 eur.
Podľa primátora finančná situácia mesta nie je tragická, dá sa riešiť nielen predajom majetku, ale aj preklenovacím úverom vo výške 1 až 1,5 milióna eur. „O tom úvere budeme bližšie vedieť, ako sme úspešní, niekedy v strede budúceho týždňa, takže si počkám na výsledok a potom buď zvolám riadne mestské zastupiteľstvo, ktoré bude v posledný štvrtok tohto mesiaca, alebo zvolám ešte skôr mimoriadne mestské zastupiteľstvo,“ dodal Laciak.
Rožňavská samospráva sa snaží predať okrem bývalého Obvodného úradu aj objekty turistickej ubytovne za 800.000 eur, bývalého štatistického úradu za 200.000 eur, rovnako aj bývalého kina a pozemkov na sídlisku Juh za 330.000 eur. MsZ najskôr 1. marca schválilo predaj formou dobrovoľnej dražby a 12. marca zmenilo spôsob predaja cez obchodné verejné súťaže, ktoré však v prvom kole zostali bez odozvy.
Zdroj: TASR, Foto: Archív Inforoznava.sk / Michal Valaštek

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery