Pri Jablonove zahynuli dvaja ľudia

Dnes okolo 03,30 hod. na štátnej ceste v katastri obce Jablonov nad Turňou v okr. Rožňava v smere od Košíc na Rožňavu viedol 51-ročný Ján B. z Michaloviec osobné motorové vozidlo zn. Renault Mégane.
Pri jazde do kopca Soroška v tiahlej pravotočivej zákrute dostal na mokrej ceste šmyk, s vozidlom zišiel z cesty vpravo do priekopy a následne pravým bokom narazil do protiidúceho nákladného motorového vozidla zn. Iveco s návesom a do zvodidla na ľavej strane cesty.
Vodič Renaultu i jeho 32-ročný spolujazdec Martin R. z Michaloviec spôsobeným ťažkým zraneniam na mieste nehody podľahli. Vodič ťahača – 53-ročný Vladimír z obce Svinica zranený nebol a taktiež u neho nebolo zistené požitie alkoholu. Prípadné požitie alkoholu u vodiča osobného motorového vozidla bude známe až po vykonanej pitve.
Na vozidle Renault vznikla škoda cca 350.000,-Sk, na ťahači škoda 200.000,-Sk.
UPOZORNENIE POLÍCIE:
Polícia zároveň upozorňuje úťastníkov cestnej premávky na súčasné nepriaznivé poveternostné podmienky, ktoré sú charakteristické pre toto ročné obdobie a náhle poveternostné zmeny sa prajavujú vo zvýšenom náraste dopravných nehôd s vážnymi následkami.
K vážnym dopravným nehodám dochádza najmä v dôsledku neprimeranej rýchlosti jazdy, resp. neprispôsobenia rýchlosti jazdy zmeneným poveternostným podmienkam. Podstatná časť dopravných nehôd s usmrtením osôb je zaznamenávaná za zníženej viditeľnosti. (Chodci používajte reflexné prvky na oblečení!!!
Vzhľadom na to polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby prispôsobili svoje správanie poveternostným podmienkam, najmä zhoršenej viditeľnosti, dôsledne rešpektovali pravidlá cestnej premávky a vodiči sa plne venovali vedeniu motorových vozidiel.

Informácie a fotografie nám poskytla hovorkyňa KR PZ SR v Košiciach Jana Demjanovičová.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery