Prezident vymenoval aj sudkyňu Gabonaiovú

Prezident Andrej Kiska vymenoval v utorok sedem sudcov bez časového obmedzenia. Dekrét Kiska odovzdal aj kandidátke Judite Gabonaiovej Hrenčukovej z Rožňavy, ktorá sa nedočkala talára v júli.
Hlava štátu vtedy vymenovanie pozastavila pre vážne pochybnosti o objektívnom prístupe výberovej komisie vo výberovom konaní, v ktorom uspela. Súdna rada v októbri Gabonaiovú Hrenčukovú opäť navrhla. Kiska teraz jej rozhodnutie akceptoval.
„Hoci moje pochybnosti zostali. V minulosti sa totiž opakovane vyskytli prípady pochybnosti okolo výsledkov výberových konaní aj okolo postupu Súdnej rady pri posudzovaní kandidátov na sudcov a pri ich navrhovaní na vymenovanie prezidentovi,“ povedal prezident.
Sudkyňu Juditu Gabonaiovú Hrenčukovú pôvodne odmietol vymenovať z viacerých dôvodov. Kiskovi prekážalo, že neuspela v inom výberovom konaní, pracuje na okresnom súde, kde kandiduje, jej matka tam pôsobí dlhé roky ako sudkyňa a výberovú komisiu vymenoval predseda tohto súdu.
Pochybnosti podľa prezidenta vzbudzoval aj fakt, že kandidátka uspela až po ústnej časti výberového konania, v ktorom výrazne, ale bez možností akejkoľvek kontroly, uspela pred ostatnými uchádzačmi.
Gabonaiová Hrenčuková sa o svojom menovaní a ani o prezidentových pochybnostiach nechcela rozprávať. „Nebudem sa vyjadrovať,“ reagovala.
Zdroj & Foto: SITA 
SÚVISIACE ČLÁNKY: Sme a Pravda o rožňavskom súde

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery