Prekážky pri obnove K. Hôrky vraj už nie sú

Pri obnove hradu Krásna Hôrka v okrese Rožňava sa podľa vicepremiéra pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho odstránili posledné prekážky.

Ako poukázal premiér Peter Pellegrini (obaja Smer-SD), za meškaním nie sú ministerskí úradníci, ale práve tí, ktorým by malo najviac záležať, aby sa hrad zrekonštruoval a lákal turistov.

„Veľmi otvorene a jasne to treba povedať, lebo tu sa každý len skrýva za niekoho a každý si prehadzuje zodpovednosť z osoby na osobu. Treba jasne pomenovať, kto robil problém a koho si musel ako podpredseda ísť troška presviedčať, že sa má spamätať a fungovať ako treba,“ vyzval po výjazdovom rokovaní vlády v Slavošovciach premiér Rašiho.

Ten nikoho nekonkretizoval. O Krásnej Hôrke chcel hovoriť len pozitívne, ozrejmil, že sú tam dva momenty.

„Prvým je verejné obstarávanie, ktoré bolo opakovane napádané. V novom návrhu zákona o verejnom obstarávaní sa obmedzila možnosť predlžovania konania tým, že prichádzajú námietky,“ objasnil Raši a dodal, že kedysi stačilo, ak chýbalo jedno potvrdenie a znova sa začalo 30 dní konať. „Teraz to bude len o tú dobu, kým dané potvrdenie nedoručíte,“ poznamenal.

Druhým momentom je podľa neho to, že rekonštrukcia Krásnej Hôrky narazila aj na také záležitosti, akou bola zmena územného plánu v Krásnohorskom Podhradí.

„Včera som dostal informáciu od ministerky kultúry, že posledné prekážky sa odstránili. Starosta zabezpečil, že sa schválila zmena územného plánu a všetko môže ísť,“ konštatoval podpredseda vlády, ktorý podľa vlastných slov verí, že všetko byrokratické je už odstránené.

Zdroj: TASR Foto: Archív iR

Vyhlásenie k zneužitiu odkazu Novembra ‘ 89 v Rožňave

Vyjadrujeme hlboké rozhorčenie nad priebehom odhalenia pamätnej tabule k 30. výročiu Nežnej revolúcie v Rožňave, ktorého sa zúčastnili Richard Raši (SMER-SD), podpredseda vlády SR a Peter Pamula (SNS), poslanec NR SR, teda predstavitelia súčasnej vládnej moci. Stalo sa tak bez vedomia iniciátorov inštalácie pamätnej tabule a ďalších aktérov Nežnej revolúcie a občanov mesta. V piatok 15. novembra 2019 ako prvý položil kyticu k pamätnej tabuli Fedor Gál. Dnešné oficiálne odhalenie pamätnej tabule organizovalo Mesto Rožňava pod záštitou primátora Michala Domika. Z nášho pohľadu ide o neprijateľný akt, od ktorého sa dištancujeme a ktorým sa zneužil odkaz Novembra ´89 predstaviteľmi vládnej moci, zodpovednej za súčasný stav v spoločnosti. Bez škrupúľ,  zoči – voči fotografii Jána a Martiny, predviedli svoju aroganciu v prebiehajúcej predvolebnej kampani.

V Rožňave, 17. 11. 2019

Karol Kováč, Ivan Dianiška, Ferenc Ambrus, Belo Hefler, Matúš Bischof- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery