Predvolebná reklama z obecnej kasy

Prednedávnom sme v príspevku s podobným názvom spochybnili správnosť rozhodnutia šéfredaktora miestneho občasníka Život pod hradom zverejniť bilančný rozhovor so starostom obce v období predvolebnej kampane.
Zdá sa, že hlas ľudu, slovo poslancov, názory  občanov ani tlak iného spravodajského média v takej záležitosti, akou je narábanie s verejnými prostriedkami určenými na vydávanie periodika slúžiaceho potrebám obyvateľov, sú nepodstatné.
Prečo? Lebo obyvatelia Krásnohorského Podhradia našli vo svojich schránkach v posledný deň oficiálnej predvolebnej kampane 4té číslo spomínaných obecných novín, tzv. rozšírené vydanie. To vydanie, ktoré malo byť ak už nie vytlačené, tak  aspoň distribuované do domácností až po voľbách. Drvivá väčšina poslancov obecného zastupiteľstva nám potvrdila toto rozhodnutie.
Dokonca s prirodzeným údivom na našu otázku o zmene rozhodnutia nevydať nové číslo reagovali zhodne. Štvrté počká do skočenia komunálnych volieb. Aj na nový redakčný tím. Poslanci mienia, niekto iný mení.
Plátok slúžiaci potrebám občanov, doplnený o bilančný rozhovor, si už obyvatelia v stredu prečítali.  Čierne na bielom. Ten istý rozhovor, ktorý bol deň predtým súčasťou volebných novín starostu obce, opätovne kandidujúceho, ležiacich v poštových schránkach v utorok.  Zelené na bielom.
Jedno vydanie z obecnej pokladne. Druhé z vlastného vrecka. Pre niekoho možno drobné, pre iného možno mesačný rozpočet domácnosti. Možno iba maličkosť. A možno počin vzbudzujúci pohoršenie. Každopádne príklad poukazujúci na to, akými spôsobom  sa dá ignorovať rozhodnutie väčšiny. Poučenie nech si vyvodí každý sám.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery