Pražský výběr zahrá v Košiciach

img_06Od soboty 3. augusta do nedele 25. augusta sa koná v novom Kulturparku (Kasárne na Kukučínovej 2) v Košiciach multižánrový festival Leto v parku.
Ako uvádzajú organizátori podujatia, v poradí už piaty ročník tradične silného hudobného programu bude tento rok zastúpený pestrou zmesou domácej a zahraničnej hudobnej úrody.
V piatok 16. augusta tam zahrá kultová hudobná formácia PRAŽSKÝ VÝBĚR, ktorá príde do Košíc v pôvodnom zložení s dvomi bubeníkmi – Kladiusom Kryšpínom a Jiřím Hrubešom. Koncert odštartuje o 19-tej hodine predkapela KARPATSKÉ CHRBÁTY.
Pražský výběr zahral v Košiciach v pôvodnej zostave aj začiatkom 80-tych rokov tesne predtým, než začal platiť pre kapelu zákaz účinkovania.
V sobotu 17. augusta začína koncert už o 18-tej hodine, vystriedajú sa tam PRESSBURGER KLEZMER BAND a QUASARS ENSEMBLE & DALIBOR KARVAY. Vrcholom večera bude vystúpenie najvýraznejšieho zjavu českej alternatívnej scény – IVA BITTOVÁ so skupinou ČIROKI.
Z množstva koncertného programu spomeňme ešte KORBEN DALLAS, ktorý sú na festival zaradený v piatok 23. augusta od 19tej hodiny spolu s formáciami SLOW FLOW a TALKSHOW.
Divadelná ponuka bude rovnako pestrá. Divákov čakajú detské predstavenia pod taktovkou ERBYTHEATER (O hlúpej koze), DIVADLA BABADLA (Ako baba Pačmaga ženícha zháňala) či HARRYTEATER (choduľové divadlo Clowni na ulici) a mnohých iných. Dospelí sa môžu tešiť napríklad na predstavenie Slúžky v podaní BÁBKOVÉHO DIVADLA NA RÁZCESTÍ alebo na Iluminarium (kabinet kurióznych úkazov) divadla PAT.
Filmové projekcie zabezpečí festivalový partner občianske združenie CINEFIL, sprievodný program vyplnia tvorivé dielne, workshopy, literárne besedy a iné zaujimavé aktrakcie.
Zdroj: Letovparku.sk  Ilustračné foto: Prazskyvyber.com

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery