Pracovná cesta aj dovolenka?

Diskusné fórumNepochybne aj pod tlakom existencie nášho portálu sa mesto snaží vylepšovať svoju oficiálnu stránku Roznava.sk, na ktorej predčasom zriadilo diskusné fórum.
V ňom sa občas dajú prečítať zaujímavé veci. Aj od samotného primátora mesta, ktorému slúži ku cti, že na otázky diskutérov reaguje, na čo napr. pani zástupkyňa prednostu čas zrejme nemá.
Všimli sme si otázku, v ktorej sa pána primátora pýtal Michal pred jeho odchodom do Číny:
Chcel by som sa spýtať, načo ide pán primátor do Číny? Nič v zlom, ale ani z cesty do Japonska sme nič nemali. Síce mali sme – štíhlejšiu peňaženku. Koľko nás to bude stáť?
12. mája 2009 mu odpovedal pán primátor takto:
Účelom pracovnej cesty do Číny je získanie ďalších investorov do priemyselnej zóny. Jednania budú na úrovni Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Pekingu. Zúčastnia sa ich mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v ČĽR, Mongolsku a KĽDR, obchodný radca veľvyslanectva a čínski investori. Služobná cesta nie je financovaná z rozpočtu Mesta Rožňava.
Michala zrejme primátorova cesta do Číny zaujala, pretože 29. mája sa opäť neoblomne spýtal:
Chce by som sa spýtať pána primátora, že ako sa mu páčilo v Číne a čo tam pre nás Rožňavčanov vybavil?
A pán primátor 10. júna mu na to trpezlivo odpovedal:
Návšteva Číny nebola služobnou cestou, ale išlo o čerpanie riadnej dovolenky. Počas 8-dňového pobytu som však využil svoju prítomnosť v Pekingu a navštívil som aj Veľvyslanectvo SR v Číne, kde som som sa stretol s JUDR. Žigmundom Bertókom, vedúcim zastupiteľského úradu, obchodným radcom PaedDr. Jánom Fifikom a riaditeľ Regionálneho strediska OSN pre preventívnu diplomaciu v strednej Ázii Miroslavom Jenčom.
Čoskoro sa uskutoční historicky prvá návšteva čínskeho prezidenta na Slovensku, v rámci ktorej sem príde aj pomerne mnoho čínskych investorov a mojou snahou bude prostredníctvom MH SR nadviazať s niektorými kontakty a budúcu spoluprácu. K mojej ceste do Číny som sa vyjadril aj vo vysielaní RVTV.
/zvýraznené redakciou/
Foto: www.roznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery