Poslanec Babič zarobil vyše 30 tisíc

Denník Korzár informuje vo svojom dnešnom vydaní o tom, čo vlastnia a koľko zarábajú poslanci NR SR z Košického kraja.
Spomedzi šestice poslancov je na druhom mieste Lea Grečková, viceprimátorka Spišskej Novej Vsi a poslankyňa NR SR za Smer, partnerka jej straníckeho kolegu a poslanca KSK Jána Babiča z Rožňavy.
Celkový príjem vyčíslila v sume 58 822 eur a priznala, že vlastní byt, dve zastavané plochy a nádvoria, pasienky, chatu, osobné auto, vklady na bankovom účte a hotovosť.
Babič uvádza podľa denníka Korzár celkový príjem vo výške 31 181 eur. Má chatu, chatku, šesť zastavaných plôch a nádvorí, pasienky, osobný automobil, vklady na účte a hotovosť.
Babičovi zanikol mandát poslanca NR SR, ktorý zastával ako náhradník, 3. júla tohto roku, keď sa do parlamentu vrátil z ministerského postu Dušan Čaplovič.
Na stránke parlamentu mal uvedené dve poslanecké kancelárie – jednu v Rožňave vo firme TONE 1 a druhú vo firme Agentúra SMER v jej pobočke v Spišskej Novej Vsi. Výdavky k 24. júnu 2014 vyčíslil vo výške 20 726,99 eur.
V Rožňave spoločne vlastnia rodinný dom, ktorý si pôvodne staval bývalý poslanec mestského zastupiteľstva Dušan Pavlík.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Poslanec Ján Babič (Smer) na inaugurácii dnes už bývalého primátora Rožňavy Vladislava Laciaka v roku 2006
Súvisiace články: Babič je ešte okresným šéfom, poslancom NR SR už nie

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli