Poslanci si preobsadia posty

Primátor Rožňavy Pavol Burdiga (Most) zvolal na pondelok 10. februára prvé tohtoročné rokovanie mestského zastupiteľstva. Informuje o tom na oficiálnej stránke mesta.
Na programe budú takmer výlučne personálne otázky, súvisiace predovšetkým s úmrtím zástupcu primátora Ondreja Bolačeka.
Ako sme už informovali, na uvoľnený post poslanca nastúpi náhradníčka v 1. volebnom obvode Erika Szabadosová (nez.). Vo voľbách v roku 2010 získala 278 hlasov.
Bolačeka má nahradiť aj v komisii na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcií funkcionármi mesta, kde bude zastupovať nezávislých poslancov.
Szabadosová sa má stať aj členkou komisie výstavby, územného plánovania, životného prostredia a miestnych komunikácií a to namiesto poslanca Zoltána Bekeho (nez.), ktorý sa vzdal členstva.
Z rovnakého dôvodu má byť zvolená aj do Rady školy pri ZŠ ul. Zlatá a pri MŠ ul. Kozmonautov.
Poslanci budú taktiež schvaľovať nového predsedu komisie finančnej, podnikateľskej a správy mestského majetku. Podľa návrhu primátora by sa ním mal stať poslanec Gabriel Borzy (SMK). Členmi komisie sa majú stať poslanec Peter Marko (OKS) a právnička Martina Vnenčáková.
Post predsedu dozornej rady podniku Mestské lesy by mal pripadnúť poslancovi Jánovi Lachovi (Most), za predsedu predstavenstva 1. Rožňavskej v likvidácii má byť vymenovaný poslanec Zoltán Beke (nez.).
Odkaz – Program rokovania 
Foto: Archív infoRoznava.sk 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery