Poslanci mimoriadne schvaľovali aukčný predaj

dscf8069.JPG
Po štvrtkovom riadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Rožňave nasledovalo už v pondelok mimoriadne (úvodné video pozri tu) s dvomi bodmi programu – predaj pozemkov nad autobusovou stanicou pri hypermarkete TESCO a čerpacou stanicou Shell pri obchvate mesta na sídlisku Juh.
Z 19 poslancov chýbali štyria a to bez ospravedlnenia – Viktor Baláž (NEKA), Dušan Pollák (SMER-SD), Dušan Pavlík (NEKA) a Dionýz Kemény (NEKA). Ako však spresnil pri schvaľovaní programu poslanec Ľudovít Kossuth (NEKA, pracovník firmy ROZEKO), poslanec Kemény „neprišiel, lebo slúži u nás na vrátnici“, čo primátor akceptoval ako ospravedlnenie.
Potom sa už poslanci venovali prvému bodu, aukčnému predaju pozemkov nad autobusovou stanicou, o ktoré prejavil záujem podnikateľ s nábytkom Jozef Orosz. Ten má údajne v pláne postaviť na zelenej lúke v tesnej blízkosti trhoviska a hypermarketu TESCO Dom nábytku.
Motívom predaja v tomto prípade má byť aj podľa dôvodovej správy skutočnosť, že už schválená zmena v rozpočte pre tento rok ráta s príjmom 6 mil. korún za predmetnú parcelu – pozri video tu.
Po krátkej diskusii poslanci schválili aukčný predaj s cenou takmer 1300 Sk / m2 , odvolávajúc sa pritom na znalecký posudok.Ten prezentovala pre obdidva prípady predaja Ing. Mária Gyöngyösová – pozri video tu.
Poslanec Arpád Kavečanky (SMER-SD) navrhoval priamy predaj záujemcovi, firme BUILDTECH, ktorej vlastníkom a konateľom je Milan Lukáč, keďže už v minulosti boli tieto pozemky na predaj, no nikto sa o ne vtedy nezaujímal.
Ako ho však upozornil poslanec Juraj Dubovský (NEKA), pri aukčnom predaji ho môže uvedená firma získať práve v prípade, ak sa teda nikto iný o ten pozemok nezaujíma. V opačnom prípade ho mesto logicky predá tomu, kto ponúkne viac.
Po tejto slovnej výmene schválili poslanci aukčný predaj aj v tomto prípade a to v cene vo výške 1020 Sk / m2 .
Zaujímavosťou v kontexte mimoriadneho zasadnutia zastupiteľstva je skutočnosť, ktorú odhalil štáb TA 3, keď chcel požiadať poslanca NR SR a okresného šéfa strany SMER-SD Jána Babiča o vyjadrenie v súvislosti s možným rozpadom koalície s ĽS-HZDS na okresnej úrovni.
Ján Babič reportérovi tvrdil, že je už na ceste do Bratislavy a preto sa nemôže s ním stretnúť. V skutočnosti však pán poslanec bol v tom čase, teda pred mimoradnym rokovaním zastupiteľstva, u primátora Vladislava Laciaka. Video TA 3 pozri tu.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery