Poslanci KSK schválili vybudovanie Kreatívneho centra

Poslanci zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK) na dnešnom rokovaní schválili zámer vybudovať Kreatívne centrum prebudovaním objektov na Strojárenskej ulici v Košiciach, ktoré má vo vlastníctve. Predbežne odhadovaný rozpočet tejto investície je vyše 22,8 milióna eur. Teraz začnú práce na príprave projektu potrebného pre podanie žiadosti o podporu z fondov EÚ, čo by malo kryť 85 percent nákladov na túto investíciu. Nik z poslancov nevystúpil v rozprave k predloženému návrhu.
Cieľom je vytvoriť priaznivé prostredie pre rozvoj kreatívneho talentu, jeho podnikateľského ducha a podpora netechnologických inovácií a dopytu po kreatívnej tvorbe, ako aj stimulovanie podpory zamestnanosti a tvorby pracovných miest v kultúrnom a kreatívnom priemysle.
Tento areál už teraz vo veľkej miere využívajú kreatívni aktéri či podnikatelia v kreatívnom priemysle. Okrem toho je tu šanca revitalizovať a zmodernizovať areál, ktorý momentálne nespĺňa kvalitatívne, ani estetické parametre súčasnej doby a väčšina objektov v areáli vyžaduje rozsiahlu rekonštrukciu.
Súčasťou Kreatívneho centra má byť napríklad kreatívny inkubátor, ktorý bude poskytovať služby určené pre fyzické osoby nepodnikateľov, ktorí si počas inkubačného procesu založia firmu. Popri výhodnejších cenách za prenájom poskytne aj administratívne podporné služby, poradenstvo v oblasti rozbehu podnikania, právnych a ekonomických aspektoch, získavania finančných prostriedkov alebo v oblasti duševného vlastníctva.
V Kreatívnom centre majú byť zriadené multifunkčné priestory s rôznorodým využitím v závislosti od účelu, na ktorý sa použijú. Môžu sa zmeniť na divadlo, koncertnú či filmovú sálu, ale môžu sa v nich konať pracovné dielne, workshopy, konferencie, výstavy či iné prezentačné aktivity. Budú tu aj pracovné priestory pre podnikateľov v oblasti kultúrneho a kreatívneho priemyslu využívané napríklad ako štúdio, ateliér či dielňa. Okrem toho tu budú administratívne priestory pre pracovníkov zabezpečujúcich prevádzku centra. Uvažuje sa aj so zriadením priestorov na prezentáciu a predaj produktov subjektov pôsobiacich v kreatívnom centre.
Zdroj: SITA17

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

Zaradené pod:
× Odporúčané

Mzdy v inzerátoch zafungovali