Porazili lídra

Nedeľný zápas futbalistov Krásnohorského Podhradia s lídrom tabuľky V. ligy – JZ začal približne s desaťminútovým meškaním kvôli urputnému lejaku, ktorý zalieval (nielen) trávnik na ihrisku.
Ani počasie, ani obavy z vedúceho mužstva však nezabránili Prónyaimu, aby pár minút po otvorení stretnutia poslal domácich do vedenia. Stav 1:0 pre domácich vydržal až do konca prvého polčasu, počasie sa nakoniec umúdrilo a lejak ustal.
Podhradčania nastúpili v zostave Szabó – Tóth, Kún, Demjén, Kovács, Kiss, Lazár, Erdöfalvi, Bodnár, Prónyai, Šomšák  – striedal ho Jurínyi. Po celú dobu bolo vidieť bojovnosť na oboch stranách, súper však Podhradčanov možno trochu podcenil. Čo nie  je v situácii, v akej sa do včerajšieho večera s náskokom dvoch bodov pred druhými Helcmanovcami nachádzal, najideálnejšie.
V druhom polčase bolo cítiť , že mužstvo začína veriť vo víťazstvo, druhý gól strelil z 11 m brankár Szabó, ktorý ani tentokrát pri penalte nesklamal. Pár minút pred koncom zápasu víťazstvo na 3:0 potvrdil Bodnár a v závere bolo jasné, že hostia čakajú už  iba na koniec hry, v ktorej inkasovali 3 góly od predposledného mužstva tabuľky.
Zápas nebol chudobný na futbalové umenie, ale ani na fauly, jeden z nich sa podaril Jurínimu tesne po vystriedaní Šomšáka v poslednej 20-minútovke hry. Hráč klubu MŠK Tatran Spišské Vlachy nakoniec musel byť odvezený rýchlou zdravotnou pomocou kvôli neutíchajúcim bolestiam členka. Žlté karty si vyslúžili aj Bodnár s Lázárom.
O zhodnotenie zápasu sme požiadali kapitána Štefana Kúna a trénera Júliusa Baltu, ktorý po skončení hry prekypoval nadšením. „Konečne sme hrali uvoľnene, bez stresu“ – zdôraznil Kún. „V tomto ročníku sme odohrali snáď náš najlepší zápas“ – dodal.  “ Hosťom sme nenechali na nás vyvinúť tlak, zakončovať, neboli pre nás nebezpeční. Celé mužstvo zabojovalo a ukázalo, že vie hrať “ .  Slová trénera si môžete vypočuť vo viedonahrávke.
V predposlednom kole čaká futbalistov zápas na domácej pôde so štvrtými Harichovcami so začiatkom o 17tej (12.6.) a nasledujúcu nedeľu vycestujú do Spišskej Novej Vsi, kde s tamojším Bčkom odohrajú 26. kolo (19.6) tiež od 17tej.

Sp. N. Ves „B“ – Helcmanovce 2:0

Tento víkend bol úspešný  pre celý klub,  družstvo dorastu vyhralo v Krásnohorskej DLhej Lúke  nad domácimi 2:0 a zverenci Jaroslav Mlynárika opäť dokázali, že im prvá priečka právom patrí, keďže porazili Gemerskú Hôrku 4:1.

Foto & video: KrasnaHorka.info