Poprosíme pani ministerku

zdenka-kramplova.jpgPani ministerka preberá rezortík jedna báseň. Peniaze z eurofondov sa doň budú len tak hrnúť. Veď poľnohospodári sú vďaka Francúzom najprotežovanejšou spoločenskou vrstvou EÚ. Čím ich bude viac tým lepšie, pretože dotácie z bezodného bruselského poľnohospodárskeho balíka majú radšej veľa malých farmárov, ako zopár veľkých poľnohospodárskych podnikov.
Pani ministerka okrem toho bude môcť nadeľovať aj žiadateľom o podporu projektov, zameraných na rozvoj vidieka a agroturistiky. Bude mať síce veľa nezáživných starostí s pôdou, pozemkami, vodou a lesmi, lenže na to má solídnu odbornú prípravu.
V centrále strany, na poste ministerky zahraničia, ale tiež diplomatky z Kanady, kde si vyskúšala aj tzv. personálne zabetónovanie – náročnú disciplínu odopretia poslušnosti štátnej moci. Keď ju bývalá vláda odvolala, odmietla poslušne odísť a údajne sa zamkla v rezidencii…
Takže, keď sa úspešne zamkne na ministerstve, prežije mnoho a mnoho vlád, pretože ide o političku mimoriadne odolnú a húževnatú. Už dnes, pár dní vo funkcii, reprezentuje prototyp najúspešnejšieho slovenského politika (političky), ktorý (ktorá) disponuje niečím nevídaným: trpezlivosťou.
Na korýtko v slovenskom prostredí si jednoducho treba počkať a kto vydrží, ten sa nemusí obávať ani tlačovky v maštali. Pre podnikateľov vo vidieckom turizme sa tak črtá dobrá správa: môžu začať zveľaďovať svoje projekty v teréne už s podporou najuniverzálnejšej ministerky v stredovýchodnej Európe a blízkom pohraničí.
Má odborné predpoklady aj prirodzené danosti. Tak si ju netreba pohnevať, ale pekne ju poprosiť, priatelia od lesov, vôd, polí a stráni..!
© Inforoznava.sk Tibor Ičo

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli