Podarilo sa ich zachrániť

19112009078Aktuálne – piatok podvečer:
Vareáli školského ihriska na Komenského ulici (neďaleko novinového stánku na Čučmianskej) akýsi milovník zvierat vyhodil dve šteniatka. Našťastie, už je všetko inak… 
Ponechané boli vlastnému osudu, prístrešok im robila iba papierová krabica a možno ich občas ktosi nakŕmil z priľahlého bloku. Je však veľmi pravdepodobné, že každá ďalšia studená noc mohla byť pre nich tou poslednou. 
Čiateľov sme vyzvali na pomoc aj tým, ak pošlú link na tento čánok svojim známim, komukoľvek, kto by si ich mohol osvojiť, alebo im aspoň dočasne poskytnúť potrebné zázemie.
Uviedli sme, že ideálne by zrejme bolo kontaktovať Slobodu zvierat, alebo podobné organizácie, tie žiaľ v našom meste zastúpenie nemajú a samotné mesto dodnes nemá zriadený útulok pre psov.
Šteniatka, na ktoré nás upozornila psíčkarka, sme našli pod stromom z vnútornej strany plota, cez ktorý sa dá dostať dierou v ňom.
19112009071
 
Do redakcie nám napísala naša čitateľka Alexandra Kovtunová (alexandra.kovtunova@gmail.com) :
Dobrý deň,
chcela by som reagovať na článok o šteňatách. Situácia ohľadom túlavých, opustených a týraných zvierat u nás v Rožňave je zúfalá. Pokiaľ nie je zriadený útulok alebo iné zariadenie, majú všetci zviazané ruky. Sme odkázaní svojpomocne robiť čo sa dá. Už by bolo na čase, keby si to všimla aj „vrchnosť“ mesta a začala by to už konečne vnímať ako obrovský PROBLÉM.
Ja svojvoľne už niekoľko rokov zachraňujem zvieratá, som v spolupráci so Slobodou zvierat, no to, že by tu niekto prišiel pre psíka, sa mi nestalo. Skoro všetko robím zatiaľ na vlastné náklady, no už mám niekoľkých prispievateľov. Môj názor je ten, že ak to dokážem ja, tak to dokáže každý, podmienky si vie vytvoriť každý.Je to len o vzdaní sa komfortu.
Čo sa týka tých šteniat, som ochotná im pomôcť a prostredníctvom zbierky by som ich dala zaočkovať, odčerviť atď. a hľadala aj prostredníctom vás. Do budúcna by som aj prostredníctvom vás chcela inzerovať zvieratá.
 
V piatok večer sme od nej dostali ďalšiu správu, ktorá potešila:
Chcela by som len oboznámiť všetkých o situácii so šteniatkami. Bola som tam, pripravená ich vziať, no našli sa ľudia, ktorí ich už dokonca ráno zobrali. Podľa pani pracujúcej v stánku boli šteniatka tri, jedno si vzala nejaká pani do záhradky a po dve zostávajúce prišiel niekto autom. Informáciu som dostala v tomto podaní. Už len verím, že sú v dobrých rukách. Bolo by však milé, ak by sa títo ľudia aj ohlásili. Ďakujem a pozdravujem všetkých.
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli