Podiel mesta v TEKO-Re predali (video)

Poslanci MZ v Rožňave na dnešnom rokovaní, ktoré nebolo vysielané RVTV naživo, predali menšinový podiel mesta v spoločnosti TEKO-R majoritnému vlastníkovi STEFE.SK.
Za predaj lobovali predovšetkým poslanci Dušan Pavlík a Ondrej Bolaček (obaja na fotke), ktorí sú na spoločnosť naviazaní – prvý tým, že pracuje v jej dcérskej firme v Revúcej (predtým v rožňavskom TEKO-Re), druhý bol dosiaľ v dozornej rade TEKO-Ru zástupcom STEFE.SK, len nedávno sa tam nechal opätovne zvoliť už ako zástupca mesta.
Za predaj hlasovala potrebná 3/5-nová väčšina poslancov MZ predovšetkým z 9-členného Klubu nezávislých (Dušan Pavlík, Ondrej Bolaček, Viktor Baláž, Pavol Burdiga /Most/, Peter Džačár, Dionýz Kemény, Jana Mičudová, Dušan Pollák a Ľudovít Kossuth), ktorú doplnili hlasy Františka Focka (Smer-SD) a Romana Ocelníka (nez.).
Pochybnosti vyvoláva predovšetkým cena, za ktorú bol podiel mesta predaný. Tá je podľa vyjadrení niektorých odborníkov takmer o milión eur nižšia, než je trhová cena podielu mesta v TEKO-Re.
Program rokovania:

.
Otvorenie
2.
3.
Záver

 
Súvisiace články: Mesto chcú zbaviť podielu v TEKO-Re
 
Foto & Video: Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún