Podhradie Krásnej Hôrky ožije hradnými hrami

Jubilejný 10. ročník Krásnohorských hradných hier, ktoré sa uskutočnia 8. augusta pod hradom Krásna Hôrka, ponúknu tohto roku veľkolepý historický festival. Občianske združenie Tri ruže pripravilo pestrý a atraktívny program.
Česť a slávu svojich krajín budú obhajovať rytieri z Českej republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Ukrajiny, Francúzska, Talianska, Izraela a domáci bojovníci. Na podujatí vystúpi Peter Bič projekt. O nezabudnuteľné zážitky a jedinečnú atmosféru dobového života sa postará skupina historického šermu Rytieri Vir Fortis zo Zvolena.
Dominantou hradných hier bude turnaj Za kráľa a za vlasť. Okrem toho sa v areáli pod hradom prvýkrát uskutoční pravý rytiersky turnaj na koňoch, v ktorom bojovníci a bitkami zocelení rytieri budú pred očami divákov predvádzať svoju šikovnosť a obratnosť.
Súčasťou predstavenia budú i kaskadérske výkony a vizuálne efekty. Kráľ Žigmund povolal pre potešenie aj svojich poddaných – majstra sokoliara z Mojína, tanečného majstra z Prahy, hudobníkov z Moravy, kaukliarov z celého Slovenska a takisto remeselníkov, obchodníkov, kuchárov, šermiarov a mnohých ďalších, aby prispeli k honosným oslavám.
Súčasťou podujatia bude zapálenie vatry, ohňová šou i jarmok ľudových remeselníkov.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Ladislav Mikula

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli