Píšu o nás v denníku Sme

V súvislosti so škandálom ohľadne zhabaných obecných novín v Krásnohorskom Podhradí situáciu lokálnych médií mapuje denník Sme. Spomína sa v ňom aj náš portál.
Podľa článku takmer z troch tisícok obcí vydávajú obecné noviny asi dve tisícky. Tie by sa mali podľa Vladimíra Pirošíka, spolupracovníka Transparency, profilovať na verejnoprávne médium, „aby nebolo na ôsmich stranách deväť fotiek primátora.“
Ako uvádza Sme, nezávislí aktivisti a kritici svojvôle primátorov už pár rokov od tlačených novín odchádzajú na internet. „Mestský či obecný antiweb už majú desiatky aktivistov,“ píše v článku redaktor Michal Trško.
Denník Sme: Obecné noviny politici zamykajú
Posledné vydanie obecných novín Život pod hradom s obecnými misskami na titulke zhabal Peter Bollo, starosta Krásnohorského Podhradia v okrese Rožňava. Bollo, číslo 118 na parlamentnej kandidátke Mosta-­Hídu, celý náklad zamkol, rozdať ho neplánuje.
„Reprezentanti miestnej moci v regiónoch sa občas správajú ako ruskí gubernátori, ktorí si samosprávu predstavujú ako vlastnú eseročku,“ hovorí šéf nezávislého portálu Inforožňava.sk Belo Hefler.
Čítajte viac kliknutím sem

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery