Petičiari valcovali poslancov

erb13.jpgVčerajšie zasadnutie mestského zastupiteľstva v Rožňave prinieslo aj jeden v tomto meste často nevídaný úkaz – občania svojou petíciou prelomili predchádzajúce uznesenie zastupiteľstva a fakticky donútili poslancov zmeniť iba mesiac staré rozhodnutie.
1. Video – diskusia k petícii proti predaju pozemku R. Podrackému
2. Video – diskusia k petícii živnostníkov Domu služieb.
3. Video – diskusia k predaju majetku mesta.
Zloženie poslaneckého zboru v Rožňave podľa jednotlivých volebných obvodov nájdete tu.
Rokovací poriadok mestského zastupiteľstva nájdete tu.

Pôvodné uznesenie o predaji pozemku mesta – zanedbaného detského ihriska na Šafárikovej ulici podnikateľovi Robertovi Podrackému, zmietli zo stola. Ako sa ukázalo v diskusii, bolo okolo toho viacero, slušne povedané,  nezrovnalostí.
Hovorca petičiarov Gabriel Szabó (pozri tu) nielenže na zasadnutie prišiel, ale dokázal tam byť celý čas a trpezlivo čakať na svoje možnosti vystúpení, v ktorých argumentoval v prospech signatárov petície a upozorňoval aj na ďalšie neduhy v spravovaní mesta.
Primátorovi mesta i poslancom, najmä koaličným, svojim postojom a aktivitou pripomenul, že sú tam na to, aby zastupovali zájmy občanov – voličov a nie zájmy úzkej skupiny ľudí.
Rovnako dôrazne vystúpil predstaviteľ ďalšej petičnej akcie, týkajúcej sa plánovaného predaja Domu služieb, Štefan Boros (pozri tu). Jej signatári žiadali poslancov, aby boli zachované možnosti poskytovania služieb asi dvadsiatky živnostníkov, ktorí tam majú svoje prevádzky.
Ešte predtým poslanci odmietli aj predaj pozemku nad parkoviskom pri hypermarkete TESCO, resp. nad trhoviskom, kde plánuje podnikateľ Jozef Orosz postaviť Dom nábytku.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery