Peter Kerekeš / Tak čo s nami?

workingclassheroPri pohľade na piatkovú nočnú Rožňavu mi napadá myšlienka – čo nás čaká, až všetci boľševici pôjdu preč do večných červených lovíšť a mesta sa ujme prvá generácia post odchovancov (do ktorej patrím aj ja)?
Pohľad na potácajúcich sa návštevníkov rôznych disko podnikov a dáviacich opilcov v pekných bielych košieľkach s nagélovanými vlasmi a ich priateľky, ktoré sa radi nechajú v 14-tich “obrábať“ v tuningovaných Škodách 120, neveští nič dobrého.
Milovníkov dobrej hudby, kníh, filmov a umenia ubúda a čím ďalej tým viac ľudí podlieha konzumným “utlmovákom“ pofidérnej kvality (a tým nemám na mysli vôbec drogy) ktoré nás zbavia problému premýšľania, čo určitým ľuďom zase vyhovuje pri vykonávaní ich “práce“. Už dokonca ani sloboda prejavu nemá zmysel – veď každý si len ticho sedí vo svojej “diere“ a zanadáva si pri pive.
Kedysi bolo vzácne, ak sa niekto venoval umeniu, kultúre, vzdelávaniu, dnes sú takíto ľudia v pomyslených rebríčkoch sociálnych skupín považovaní za “čudákov“ a rešpektu sa môžu dočkať maximálne od podobných “čudákov“. To, že je jednoduchšie piť ako premýšľať je mi jasné, čo mi však nie je jasné je to, ako môže človek zabudnúť na to, že je človekom a prestať sa vyvíjať a nezaujímať sa o nič. Aký má náš život potom zmysel ?
V konečnom dôsledku nikto z týchto ľudí nemá právo nadávať na mesto, na to, že mu niečo chýba a že sa mu niečo nepáči, ak sám nedokáže prispieť svojou rukou a rozumom k dielu. A naopak – mesto by sa malo zaujímať o aktívnych ľudí a podchytiť ich.
Mesto je iba odrazom svojich obyvateľov a mestskej samosprávy, bez vzájomnej spolupráce sa nikdy nič nezmení.
A neprestávam dúfať, že niektorí ľudia vymenia zneužívanie svojho voľného času na jeho využívanie.
Peter Kerekeš
_____________________________________________________
Ak cítite chuť občas niečo napísať a sa s tým podeliť s našimi čitateľmi, píšte nám sem: redakcia@inforoznava.sk –  rubriku Názory sme práve preto zmenili na BlogFórum. Je to priestor pre každého, kto písať chce a vie. Tu si ani ceruzku nemusíte zastrúhať.-)

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery