Pár slov o drzosti a karme

vedenie-mesta-zlava-prednosta-mestskeho-uradu-ing-jan-stefan-primator-vladislav-laciak-smer-sd-viceprimator-frantisek-kardos-a-hlavna-kontrolorka-katarina-balazova.JPGMentálny lunapark rožňavského zastupiteľstva sa minulý týždeň znova roztočil a niektorým z nás z toho prišlo zle.
Oba štvrtkové vrcholy najnovšej frašky – škandalózny pokus o predaj nehnuteľnosti v priamom predaji i bezprecedentné zvýšenie platu viceprimátora – sa stali rukolapným dôkazom, že drzosť zainteresovaných už nepozná hraníc.
Dejstvo prvé
Pravdepodobne dohodnutý pokus o predaj budovy bývalej jedálne pri ONV je gaunerstvom najhrubšieho zrna. Podľa dobre informovaného zdroja je tu dôvodné podozrenie, že nehnuteľnosť sa snažila získať nastrčená neznáma firma, ktorá mala byť pri prvej príležitosti kúpená známymi rožňavskými persónami, ktoré až dojímavo družne (a včas) po aukcii vystúpili. Podozrenie, že existovala „džentlmenská“ dohoda medzi nimi a vedením mesta, že na druhý pokus už predaj prebehne lacnejšie a vopred určenému záujemcovi, sa priam natíska.
Medzihra
Až k slzám dohnal niektorých emocionálne nestabilných pán primátor, keď onehdá všetkých naokolo ubezpečoval, že nový majiteľ Domu služieb bude určite ochotný sa dohodnúť s nájomníkmi a že bude dokonca povinný niekoľko rokov drasticky nezvyšovať nájomné a udržať tak charakter bývalého Komunálu so službami, ktoré tam boli efektívne skoncentrované. Tí, ktorí boli len trocha znalí ekonomických zákonitostí súčasného systému a hlavne pomerov v meste sa už vtedy len zhovievavo pousmiali nad nehanebným oblbovaním súdruha primátora.
Dejstvo druhé

Gauneriádu par excelence predviedol primátor Laciak aj svojím návrhom na zvýšenie platu svojho zástupcu. Názorne nám všetkým ukázal etický štandard, ktorým sa v živote riadi – vziať z cudzieho a dať svojmu kumpánovi. Odporná bola najmä tá ostentatívnosť, s ktorou ponúkol infantilné zdôvodnenia svojho návrhu. Viceprimátor Kardoš si potom neváhal zvýšenie vlastného platu chrapúnsky pozichrovať pridaním svojho hlasu. Obaja spravili z Rožňavčanov idiotov, ktorí sa tak akurát môžu bezmocne prizerať, ako sa robí komunálna politika.
Finále
Ale vlastne – oni vedia, že my im to znova raz zožerieme, pofrfleme si pri zvetranom pive a pôjde sa ďalej. Tých pár večne nespokojných indivíduí, ktoré sa v tejto atmosfére nevraživej apatie, ktorá vládne v tomto meste, odvážia ozvať, aj tak vyzerá trápne a smiešne.
Moja kamarátka na svojom excelentnom blogu napísala text o práve sa začínajúcom storočí Číny. Ja len v tejto súvislosti upozorňujem kompetentných, že to okrem iného bude znamenať aj to, že pomery sa budú skôr či neskôr zásadne meniť. Ale už to nebude v ich prospech.

© Inforoznava.sk Rado Kovács kovacs@inforoznava.sk

Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery