Opäť pripravili hry pre deti a mladých

Mladí animátori Domky – Združenia saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava, aj tento rok organizujú Expanziu – prímestský letný tábor na rožňavskom sídlisku Juh.
Informovala nás o tom Mariana Michalková.
Expanzia je externý prímestský tábor určený predovšetkým pre deti vo veku od 6 do 15 rokov. Bude sa konať od 11. do 15. augusta na „umelke“ (pri Šugári).
„Program sa začne každé doobedie o 9-tej hodine a skončí sa o 16- tej s tým, že od 12:30 do 13:30 majú deti možnosť ísť sa naobedovať domov, nakoľko ide o nízkorozpočtový tábor,“ spresnila.
Ako ďalej uviedla, program už tradične tvorí výlet, stopovačka po meste, vodné a športové hry či tvorivé dielne.
Leto 2014 znamená už siedmy ročník tohto podujatia. To, že sa teší veľkej obľube nielen medzi deťmi, ale aj medzi mladými, dokážu aj ich spokojné skonštatovania z minulých ročníkov. Články z minulých rokov môžete nájsť na webe rožňavskej Domky.
„Tešil som sa, že znova stretnem kamarátov, ktorých som si tu našiel minulý rok. A, samozrejme, animátorov,“ uviedol jeden z účastníkov.
„Z Expanzie bola pre mňa „naj“ mestská hra. Ako sme oslovovali neznámych ľudí a pýtali si od nich podpisy. Tiež sa mi páčila návšteva v Domke na Námestí,“ dodal ďalší.
Program pre deti a mladých každoročne pripravujú animátori, ktorí sú len o niekoľko rokov starší od samých účastníkov.
Všetko vydané úsilie a námahu komentujú jednoduchými slovami: „Chceme urobiť niečo aj pre iných. Keď na deťoch vidíme, ako sa tešia, sme šťastní aj my. Šťastní, že sme sa dokázali podeliť o Božiu lásku a že ju dokážeme rozdávať ďalej.“
Ilustračné foto: Domka Rožňava

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Kalendárovinky - Jún