Opäť hľadajú konateľa RVTV

ROŽŇAVA – Mesto Rožňava opätovne vyhlásilo výberové konanie na post konateľa Mestského televízneho štúdia s. r. o., ktorá prevádzkuje mestskú televíziu RVTV.  Spoločnosť má mesto v 100 % vlastníctve.
Pred niekoľkými mesiacmi v opakovanom výberovom konaní vyhral ten istý kandidát, podnikateľ Gabriel Borzy. Prvýkrát ho napriek tomu vtedajší primátor Vladislav Laciak (Nez.), ktorý medzitým odstúpil z funkcie, nevymenoval. Zastupujúci primátor Pavol Burdiga (Most-Híd) vymenoval Borzyho začiatkom júna, keď sa sám ujal funkcie.
Koncom augusta sa však Borzy postu vzdal, dôvody neboli zverejnené ním ani dozornou radou televízie. Výpovedná lehota mu skončí 30. septembra. Od tohto dátumu bude mestskú televíziu viesť až do vymenovania nového konateľa Alžbeta Palcsóová, ktorá kvôli vymenovaniu Borzyho odišla z televízie po 12-tich rokoch práce v jej maďarskej redakcii.
Výberové konanie sprevádzali rôzne pochybnosti, jeden z účastníkov bol z konania vyradený a ďalší ho považoval za nespravodlivé. Poslanci Borzyho do funkcie napriek evidentným porušeniam kritérií výberového konania tesnou väčšinou schválili.
Teraz vyhlásené výberové konanie má stanovené nové kritériá, najmä pokiaľ ide o predpísané vzdelanie. O post sa môžu uchádzať aj stredoškoláci s 10-ročnou praxou v masovom médiu (regionálne, lokálne, celonárodné), prípadne skončili strednú školu v oblasti zhodnej s predmetom činnosti spoločnosti s prax v masovom médiu najmenej 3 roky.
Tým, ktorí majú ukončené vysokoškolské vzdelanie minimálne prvého stupňa v oblasti zhodnej s predmetom činnosti spoločnosti, postačuje prax v masovom médiu jeden rok.
Prihlášky je potrebné doručiť do 1. októbra, nástup nového konateľa sa predpokladá od 1. novembra.
Presné podmienky nájdete kliknutím sem
Súvisiace články: Chochula: Konkurz bol nespravodlivý

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery