Olympiáda partnerských miest 2011

Dňa 20.5. – 22.5.2011 sa žiaci ZŠ a Gymnázia v Dobšinej, spolu s pedagógmi a predstaviteľmi mesta Dobšiná zúčastnili 10. medzinárodnej športovej olympiády partnerských miest 2011 v Sajózsentpétery. Informovala o tom oficiálna stránka mesta Dobšiná.
Naši športovci si zmerali sily so športovcami zo Šternberku (Česko), Kobióru (Poľsko) a Sajózsentpéteru (Maďarsko). Súťažilo sa vo viacerých disciplínach. Z kolektívnych športov hrali dievčatá hádzanú a floorbal, v ktorých obsadili zhodne 4. miesto.
Chlapci hrali futbal a obsadili krásne prvé miesto. Jednotlivci súťažili v lezení na umelej stene, v šachu a v atletike (beh na 60 m, 600 m (D), 800 m (CH), skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou).
Najlepšie výsledky dosiahli:
Jakub Haviarik – 1.miesto hod krik. loptičkou, 2.miesto – beh na 800 m
1. miesto futbal
Filip Novotný – 1.miesto skok do diaľky, 2.miesto – beh na 60 m
Adam Bašták – 2.miesto skok do diaľky, 1. miesto futbal
Dáša Štempelová – 2.miesto skok do diaľky
Celkovo sa naše družstvo z Dobšinej umiestnilo na peknom treťom mieste. Víťazný pohár putoval domácemu družstvu zo Sajózsentpétera.