Odmietli predať Alweg

Obrovské prekvapenie. Asi takto by sa dalo nazvať počínanie poslancov mestského zastupiteľstva v Dobšinej na poslednom stredajšom zasadaní. Hneď v prvom bode bolo totiž na pláne vyhodnotenie verejnej obchodnej súťaže na chatovú osadu Alweg.
Po prečítaní všetkých náležitostí poverený pracovník Eduard Tišliar odovzdal zapečatenú obálku a oznámil, že do súťaže sa zapojil iba jeden záujemca z Rožňavy, ktorý ponúkol 55005 eur za predávané nehnuteľnosti. Poslanci mestského zastupiteľstva ďalej skúmali či boli dodržané všetky stanovené náležitosti na odpredaj Alwegu.
Zistili pritom, že všetky náležitosti dodržané boli a už keď to vyzeralo, že odklepnú odpredaj nastal nečakaný zlom. V hlasovaní bol jeden poslanec proti (Ján Slovák) a ďalší piati sa zdržali hlasovania.
Prekvapený primátor a členovia mestskej rady, ktorí odpredaj presadzovali, tak museli konštatovať, že tento bod sa neschválil a mesto tak bude musieť riešiť otázku, s ktorou sa borí už roky.
Čo ďalej s Alwegom? V neskoršej diskusii mnohí poslanci, ktorí nehlasovali, alebo boli proti predaju priznali, že ich k tomuto kroku viedla až smiešna suma za odpredaj takejto veľkej nehnuteľnosti. Video z hlasovania poslancov si môžete pozrieť pod článkom.
Foto & video: Dobsina.net

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery