Odkaz občanom

ROŽŇAVA – Bývalý primátor mesta Rožňava Vladislav Laciak, ktorý včerajším dňom ukončil svoje pôsobenie na tomto poste, zverejnil na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk „odkaz pre občanov„.
Zverejňujeme ho v plnom znení bez redakčnej úpravy.
 
 
Vážení občania, milí Rožňavčania
po niekoľkých týždňoch zvažovania, po niekoľkých týždňoch mojej vnútornej dilemy rozhodol som sa k 31. máju 2012 odstúpiť z funkcie primátora mesta Rožňava. Tridsiaty druhý rok vykonávam povolanie lekára a vzhľadom na novými zákonmi dané povinnosti odmeňovania zdravotníckych pracovníkov a tiež kvôli nemožnosti zamestnať lekára, ktorý musí mať atestáciu zo všeobecného lekárstva – som sa rozhodol vrátiť už na plný úväzok k profesii lekára.
Prosím Vás, občania Rožňavy o pochopenie, ale pokiaľ mi to bude osudom umožnené, mienim sa ešte roky venovať práci praktického lekára.
Verím, že Rožňava pod vedením zastupujúceho pána Pavla Burdigu v pokoji dospeje ku predčasným voľbám a tiež verím v múdrosť občanov mesta, verím, že dobre zvážia komu dajú svoj hlas.
Bol som primátorom mesta od roku 2007 a bolo to obdobie, okrem roku prvého, krízy- najskôr hospodárskej a potom finančnej. Napriek tomu sa mesto rozvíjalo. Vybudovala sa priemyselná zóna a v novembri tohto roku bude v nej, v závode Celltex zamestnaných sto zamestnancov. Vybudovali sme spolu osem bytových domov s dvesto šestnástimi bytmi.
V spolupráci s Košickým samosprávnym krajom máme novú športovú halu. Kompletne boli zrekonštruované dve najväčšie základné školy. Máme spolu už tri multifunkčné športové ihriská, detské ihriská. Na sídlisku Juh vyrástlo nové obchodné centrum. Rekonštruuje sa prevažná časť Námestia baníkov, najproblémovejšiu križovatku v centre nahradil kruhový objazd. Rožňava žila športom i kultúrou, tak ako jej to finančné možnosti dovoľovali. Basketbalistky hrali najvyššiu súťaž, muži druhú najvyššiu. V Rožňave hrali hudobné skupiny Elán, Olympic a ďalšie. V Rožňave sa uskutočnilo stretnutie historikov Maďarska a Slovenska a v Rožňave sa začala písať spoločná čítanka ich histórie. Dvakrát nás navštívil prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič. Vlani sme hostili účastníkov 4. stretnutia banských miest a obcí Slovenska.
Hrozbou pre financie mestského rozpočtu je stále neprimerane vysoká pokuta vo výške 266 tisíc eur kvôli administratívnej chybe pri verejnom obstarávaní. Pevne verím, že súd rozhodne o jej nesprávnosti a neprimeranosti.
Prajem Rožňave, všetkým jej obyvateľom, mnoho zdravia, spokojnosti, dostatok pracovných možností a dobrej vôle. Ak som pri výkone svojej funkcie niekomu ukrivdil, alebo ublížil prosím ich o prepáčenie.
MUDr. Vladislav Laciak
Rožňava, 1. júna 2012
Foto: Archív infoRoznava.sk
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery