Oddnes akcia Jablko a citrón

policajny_zbor_sr_logo_medium.gifDnes sa na cestách celého Slovenska rozbehla známa dopravno-preventívna akcia Jablko a citrón. Každoročne ju organizuje Policajný zbor Slovenskej republiky, teraz aj v spolupráci s firmou Generali Poisťovňa, a.s.
Hlavným cieľom akcie je upozorniť rodičov, deti ale aj širokú verejnosť na problém porušovania dopravných predpisov, predovšetkým tých o prekročení maximálnej povolenej rýchlosti.
Spolu s dopravnou políciou budú na cestách aj žiaci základných škôl, ktorí budú hodnotiť správanie sa vodičov za volantom. Tých, ktorí neporušia všeobecne záväzné právne predpisy, odmenia veselým obrázkom, sladkým jablkom a samozrejme poďakovaním a úsmevom.
Vodiči, ktorí spáchali priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, budú „obdarovaní“ kyslým citrónom a budú požiadaní o ohľaduplnejšie správanie sa.
Mnoho vodičov vidí v prekročení rýchlosti len porušenie všeobecne záväzného právneho predpisu a z hoto vyplývajúcu sankciu. Pravda je však taká, že neprimeraná rýchlosť je jednou z najčastejších príčin nehôd, z ktorých sa mnohé končia tragicky.
Akcia potrvá do 29. mája 2008.
Informácie nám poskytla nstržm. Jana Mésarová, zástupkyňa hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach.
© Inforoznava.sk redakcia@inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli