O kroniku sa staral ex-hovorca

Mesto Rožňava zverejnilo na svojich stránkach výzvu na pripomienkovanie k návrhu zápisu do kroniky mesta za rok 2013. Občania tak môžu urobiť do 10. februára.
Doplňujúce údaje a návrhy so stručným odôvodnením môžu zaslať na e-mailovú adresu erika.svedova@roznava.sk, alebo písomne na adresu mestského úradu, prípadne osobne v podateľni úradu.
Ako však vyplýva z predloženého zápisu, ktorý je verejnosti k nahliadnutiu, kronikárom mesta bol Peter Gallo, donedávna hovorca mesta. Na sklonku októbra minulého roku ho v putách z budovy mestského úradu vyviedla polícia.
Gallo bol vyšetrovateľom obvinený z prečinu prechovávania detskej pornografie s hrozbou odňatia slobody v prípade dokázania viny až na dva roky. Vedenie mesta sa vtedy dištancovalo „od jeho údajných mimopracovných aktivít“.
Primátor Pavol Burdiga, prednostka úradu Erika Mihalíková ani vedúca odboru kultúry, ex-poslankyňa Jana Mičudová, na otázky, či je zamestnancom mesta, a ak áno, na akej pozícii pracuje, neodpovedali.
„Vyšetrovanie tohto skutku doposiaľ nebolo ukončené, naďalej prebieha a v tomto štádiu nie je možné zverejňovať akékoľvek informácie,“ potvrdil nám Alexander Szabó, hovorca KR PZ SR v Košiciach.
Dokument – Kronika mesta 2013
Foto: Reprofoto inforoznava.sk / TV Joj

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli