O Kauflande s Kauflandom

31072009007V súvislosti s blížiacim sa opätovným rokovaním poslancov o predaji, resp. nepredaji pozemkov mesta pod areálom autobusovej stanice sme požiadali o krátky rozhovor hovorcu spoločnosti Kaufland Martina Gärtnera.
V rozhovore uvádza okrem iného aj to, že o Otvorenom liste poslancom mesta, ktorý podpísalo už takmer 900 občanov, nevedeli. Firma Hrivis ich o kritickej diskusii občanov neinformovala.
Pripomína tiež, že vizualizácie firmy Hrivis, ktorá pre nich sprostredkúva pozemky mesta pod autobusovou stanicou, sú „len predbežné a dosť zavádzajúce“.
Na margo prvej ponuky od developerskej firmy Fastav, ponúkajúcej im areál bývalého Geoprieskumu na Šafárikovej ulici uvádza: „To, že sa ponúkali a to, že hovorili s našou realitnou kanceláriou, to je pravda. To sme ani nikdy nepopierali. My sme ale nikdy žiadnu dohodu ako spoločnosť Kaufland neuzavreli, tzn. že my sme nikdy nikomu nepotvrdili, že máme záujem o tú lokalitu, ktorú ponúkala tá firma.“
Ako spresnil, to, či nejakú inú ponuku než areál autobusovej stanice by vedeli akceptovať, „nezávisí od toho, že či taká ponuka by bola na svete, ale zároveň by tam musela byť minimálne trojmesačná lehota, v ktorej by sme museli analyzovať, že čo je to za miesto.“
K blížiacemu sa hlasovaniu poslancov o predaji, resp. nepredaji pozemkov M. Gärtner povedal: “My sa samozrejme musíme prispôsobiť rozhodnutiu mesta vo vzťahu k požiadavke Hrivisu, tzn. že ak sa mesto definitívne rozhodne, že nechce Kaufland v tej lokalite, tak sa budeme musieť nejako zariadiť. Samozrejme, že to budeme musieť akceptovať.”
  
Celý rozhovor si môžet prečítať v rubrike Rozhovory, alebo kliknutím sem.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery