Novoročný vinš v rozhádanej nemocnici

dscf0301.JPGVčera sa uskutočnilo novoročné stretnutie riaditeľa a primárov rožňavskej nemocnice, ktoré bolo podľa nášho zdroja, ktorý si neželá byť menovaný,  „jedinečné svojím obsahom a formou“ a „bezkonkurenčne osobité medzi všetkými novoročnými stretnutiami v celej našej republike“.
Namiesto novoročných blahoželaní, alebo novoročných slov na úvod roka, sa totiž primári rožňavskej nemocnice dožili novoročného doporučenia „aby si všetci kúpili zrkadlá a pozreli sa na seba“.
Ďalej sa dozvedeli, že preto klesá obložnosť v rožňavskej nemocnici, lebo polovica primárov šíri o nej negatívne správy.
Podľa nášho zdroja, riaditeľ ich mal údajne upozorniť a pripomenúť, že „všetci stoja za ním“, teda primári idú sami proti sebe, keď takéto informácie šíria, lebo on má za sebou „všetkých, aj verejnosť“.
Ako nám ďalej zdroj uviedol, zamestnanci dobre vedia, koho má riaditeľ za sebou, lebo keby nemal, tak by sa absurdita, ktorá sa teraz odohráva v rožňavskej nemocnici, odohrávať nemohla.
„Už z hľadiska morálno-etických vzťahov nie je prípustné, aby práca primárov a zdravotníkov a riaditeľa nemocnice mohla prebiehať,“ tvrdí náš zdroj a dodáva, že „život nám ukazuje, že v Rožňave aj nemožné sa stáva možným.“
Ako náš zdroj podotkol, postavenie primárov a zdravotníkov v tejto nemocnci sa stáva zanedbateľným. Je totiž verejne známe, akú má mienku o primároch tejto nemocnice jej riaditeľ, ktorý sa so svojou ekonómkou a právničkou smejú z toho, „akí sú primári hlúpi a nemožní“. 
„Kde to žijeme? Čoho sa dožili primári tejto nemocnice za svoju prácu? Za to, že dávajú svoju kožu na trh, za to, že sú tu dni a noci v práci, aby udržali prevádzku oddelení, kde už nemá kto pracovať?“ – pýta sa na záver náš zdroj.
O situácii v nemocnici, resp. zotrvaní, alebo obdvolaní jej súčasného riaditeľa, má údajne v najbližších dňoch rozhodnúť predstavenstvo nemocničnej akciovky.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery