Novoročný koncert sa postaral o pestrú show, Nicole zdvihla divákov zo stoličiek

05.jpgMestu Rožňava sa v spolupráci s tunajším klubom Rotary a divadlom Actores v prvých dňoch nového roka podaril naozaj triumfálny kúsok. Reč je o novoročnom koncerte, ktorý sa uskutočnil v divadelnej sále Obchodno-kultúrneho centra v Rožňave.
011.jpgHlavnými účastníkmi, ako sme už predtým uviedli, bol dedinský folklórny säbor Hájiček z Chrenovca Brusna, kapely Clear a Groovin heads z Košíc a hlavná hviezda koncertu – afroamerická speváčka Nicole J McCloud.
Takmer zaplnená sála už o 19-tej netrpezlivo čakala na začiatok koncertu, ktorého program mal prebiehať pod moderátorskou taktovkou Egona Tomajka. No ako prví sa na pódiu objavili trombitáši a vinšovníci folklórneho súboru Hájiček a cyklom ľudových piesní a vinšov popriali obyvateľom Rožňavy všetko dobré v novom roku.
03.jpgTóny ľudových nástrojov vystriedal tvrdší rockový sound skupiny Clear. V súčasnej zostave vystúpila v Rožňave prvý krát. Divákov potešila hitom Medzi vlkmi a celkovým výkonom si vyslúžila obdiv a spokojnosť v podobe vyžiadaného prídavku.
02.jpgFrontman skupiny, Tomi Furmaník: „Bola to vydarená akcia. Vieme, že rožňavské publikum je slušné a zdvorilé v dobrom zmysle. Zahrali sme rýchlejšie piesne, aby sme to celé oživili a podarilo sa.“ V podobnom ladení sa niesli aj ďalšie minúty koncertu, ktoré vyplnila košická skupina Groovin heads. Výbornými funky skladbami vytvorili v sále úžasnú atmosféru.
04.jpgDo úplného vyvrcholenia chýbal už len zlatý klinec programu. Bola ním speváčka Nicole J McCloud, ktorá do bodky vyplnila priania divákov – zažiť neskutočne dobrý koncert. Jej vystúpenie s kapelou Groovin heads sa nieslo v znamení nespútanej show.
Potvrdilo to nielen publikum, ktoré dvakrát zavolalo hviezdu naspäť, ale aj slová samotnej Nicole: „Podarila sa mi veľmi ťažká vec – postaviť vás všetkých zo sedačiek a baviť sa.“
Novoročný prípitok a príhovor speváčky Nicol bol čerešničkou na torte celého podujatia. Myslím, že nehovorím len za seba, ak poprajem mestu Rožňava ešte mnoho podobných koncertov, ktorými poteší svojich obyvateľov.
A prinášame vám exkluzívne novoročné priania návštevníkom stránky Inforoznava.sk:
Nicole J. McCloud: „Prajem vám všetko dobré v novom roku. Keď ste spravili v minulom niečo zlé, určite viete, čo to bolo a snažte sa, aby ste to napravili. Okrem toho prajem veľa dobrej hudby a to nielen v Rožňave. Bolo mi s vami veľmi dobre, chcela by som sa sem vrátiť, takže určite sa ešte stretneme.“
Tomi Furmaník a skupina Clear: „Prajeme všetkým čitateľom Inforoznava.sk vždy toľko voľna, aby si našli čas na počúvanie dobrej hudby. V súčasnosti je taká uponáhľaná doba, že keď známym požičiame nejaké mp3-ky, povedia, že nemajú čas popočúvať ich. A takisto želáme všetkým, aby v dnešnom svete nestrácali zdravý rozum. A Robovi Šimkovi prajeme, nech sa mu darí J
Martin Ferenčík (klávesák skupiny Groovin heads): „Čitateľom Inforoznava.sk prajem v novom roku hlavne zdravie, pretože všetko ostatné príde spolu s ním. Nech sa majú medzi sebou radi, nech sa snažia byť v ťažkých situáciách nad vecou a nepodliehajú panike. A hlavne – nech sa tešia zo života.“
A nemenej výstižné sú aj priania folklórneho súboru Hájiček, ktorý okrem iného zavinšoval: „Nech je v novom roku dostatok všetkého na vašom stole…“ A rozlúčil sa slovami ľudovej piesne: „Daj Boh šťastia tejto zemi, všetkým ľuďom v nej. Nech im slnko jasne svieti každý boží deň.“Všetkým srdečne ďakujeme a prajeme taktiež veľa zdarnych vecí nielen v hudbe!
© Inforoznava.sk
Text: Ladislav Majernyik Foto: Veronika Tomoryová

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery