Nespokojní lekári žiadajú odvolanie riaditeľa

prezencna1.jpgV piatok sa stretli členovia predstavenstva rožňavskej nemocnice s lekármi. Za predstavenstvo sa zúčastnili predsedkyňa Ing. Rozália Múdra, Ing. Anna Hlaváčová a MUDr. Alexander Varga.
Z primárov, ktorí podpísali otvorený list (pozri foto) a vyjadrili nedôveru generálnemu riaditeľovi MUDr. Vladimírovi Langerovi, tam boli MUDr. Banyko, MUDr. Praslička, MUDr. Grešková, MUDr. Balušíková, MUDr. Harhovský, MUDr. Harhovská, MUDr. Nyéky a MUDr. Varga.
Ako nás informovala MUDr. Grešková, očakávajú vyjadrenie a záverečné uznesenie predstavenstva nielen o stretnutí s nimi, ale aj so zástupcami odborov a dozornej rady. Za tieto orgány boli prítomní MUDr. Báthoryová, Ing. Szöllösová, MUDr. Krokavec, MUDr. Kušnír a Miloš Gallo-Barnák. Ako ďalej uviedla, všetci deklarovali dôvody nespokojnosti, vyjadrené v konkrétnych číslach. Preto očakávajú záverečné slovo predstavenstva.
Pred týždňom lekári mali podľa nej informácie z KSK, že Ing. Múdra sa mala vyjadriť, že MUDr. Langer sám odstúpi, no nestalo sa tak. Chcú, aby boli informovaní o záverečnom postoji predstavenstva k danej situácii, ktorou sa zaoberá. V diskusii Ing. Múdra konštatovala, že otvorený list je len „všeobecné vyjadrenie“. Napriek tomu, že všetky konkrétne veci pozná. Prítomní lekári sa vyjadrili k nespokojnosti a povedali svoj názor o nekoncepčnosti riadenia, o vzťahoch riaditeľa a primárov, ktorí mu vyčítajú osobné útoky.
Ďalej to, že riaditeľ dosiaľ neakceptuje odborovú organizáciu. Vydal mzdový poriadok, ktorý nie je schválený ani odbormi, ani zamestnancami. Napriek tomu Ing. Múdra vraj povedala, že mzdový poriadok schválený je. Podľa lekárov, v ktorých mene nás informovala MUDr. Grešková, ďalej sa dojednáva výberové konanie na upratovaciu čatu, pričom sa tak opäť deje bez odborov a porušuje zákon.
Na záver spresnila, že ako posledná skupina prišla pred predstavenstvo skupina primárov – MUDr. Dovala, MUDr. Mócová, MUDr. Kopecký a MUDr. Šoltésová, ktorí údajne povedali, že ide z ich strany o ohováranie riaditeľa. Ing. Múdra označila nespokojných lekárov podľa MUDr. Greškovej ako „signatárov nedôvery“.
Dnes chce SMK vraj otvoriť koaličnú zmluvu na úrovni Košického samosprávneho kraja, kde má podobne ako v meste Rožňava, úzku koaličnú spoluprácu so stranou SMER-SD. Predmetom rokovania má byť práve do krajnosti napätá situácia v rožňavskom špitáli.

© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery