Nepomôžete mu? (Aktualizované)

Pod týmto názvom zverejnil poslanec Mestského zastupiteľstva v Rožňave Roman Ocelník (na snímke) text na svojom blogu , v ktorom pranieruje „žobrákov“ v meste.
Nechýba fotografia jedného z nich, pod ktorou Ocelník píše:
„Tento silno zapáchajúci žobrák včera skrášľoval okolie Šafárikovej ulice („nad Mladosťou“). Prezradil mi, že pochádza z Čoltova a pricestoval autobusom. Ja som mu prezradil, že špatí okolie a pre mňa je neželaný a nechcel by som ho tu už nikdy vidieť. Takže si zobral svoju turistickú stoličku, plastový pohár a pobral sa. Dúfam, že ho už nestretnem špatiť v našom meste.“
„Doporučím Mestskej polícii časté legitimovanie týchto žobrákov a vytvorenie ich databázy, ktorú zverejním, kde okrem mena bude aj adresa trvalého pobytu, aby sme vedeli, odkiaľ pochádzajú,“ píše v závere.
Poslanec Roman Ocelník získal v jesenných komunálnych voľbách najvyšší počet hlasov spomedzi všetkých 17-tich poslancov zastupiteľstva – rovných 800.
Podľa platného VZN mesta Rožňava o ochrane verejného poriadku sa žobrajúci ľudia ničoho protiprávneho nedopúšťajú.
Dokument: Všeobecne záväzné nariadenie mesta o ochrane verejného poriadku
Odkaz: Komisia ochrany verejného poriadku
Foto: Archív InfoRoznava.sk / Vpravo poslanec Roman Ocelník (nez.).
Pozn. red.: Pôvodnú fotku, ktorej zverejnenie u nás označil poslanec Ocelník za krádež, nájdete kliknutím sem Veríme, že sme mu tým nespôsobili žiadnu traumu a naďalej budeme pozorne sledovať aj jeho poslanecké aktivity, vrátane tej vyššie opísanej. Ako verejný činiteľ musí strpieť vyššiu pozornosť verejnosti a médií.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery