Nemyslí si, že je dôvod ponáhľať sa

Výzvu, ktorú adresovali občianski aktivisti poslancom, primátor, ktorý je na služobnej ceste v Maďarsku, zatiaľ nečítal. 
„Pokiaľ mi takáto občianska výzva bude doručená, budem sa tým zaoberať a predložím ju mestskej rade. Nemyslím, že je dôvod sa ponáhľať, pretože zákon nám vraví, že najneskôr 60 dní pred komunálnymi voľbami sa tieto veci majú riešiť. Máme teda ešte dosť času, aby sme sa touto problematikou zaoberali,“ vyjadril sa pre TASR Vladislav Laciak (Smer-SD).
Podľa neho to nie je hlavný problém, ktorý treba v meste aktuálne riešiť. „Teraz by sa malo riešiť naplnenie schváleného rozpočtu financiami a tým sa, bohužiaľ, ani súčasní poslanci, ani tí, ktorí majú do budúcnosti takéto ambície, akosi nezaoberajú,“ konštatoval primátor s tým, že nevidí podstatný rozdiel v počte poslancov.
„Je tam určite nejaká finančná úspora, ale financie mesta to nespasí. Osobne si myslím, že poslanci sú ohodnocovaní málo a majú veľkú zodpovednosť. Mali by byť ohodnotení lepšie, ale mali by aj viac pracovať,“ dodal Laciak.
„V prípade, že sa tak nestane, budeme hľadať podporu nášho návrhu vo verejnosti formou petície,“ konštatujú na záver svojej výzvy aktivisti.
Foto: Archív Inforoznava.sk / Michal Valaštek
Súvisiace články:
Vyzvali poslancov rokovať o návrhu
O ponáhľaní sa

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli