Navrhli zákaz prejazdu a obmedziť rýchlosť

Obyvatelia bytoviek na Komenského ulici v Rožňave (nad obchodným domom) nás upozornili, že opravenú komunikáciu medzi garážami niektorí vodiči, najmä taxislužieb, využívajú na skracovanie si prejazdu zo Špitálskej na Krásnohorskú ulicu, resp. naopak.
Zaujímalo nás, ako môžu tam bývajúci obyvatelia dosiahnuť, aby boli zo strany Špitálskej aj Krásnohorskej ulice osadené dopravné značky, zakazujúce prejazd a obmedzujúce rýchlosť v tejto obytnej zóne.
DSCF0124
Ako nás informoval okresný policajný riaditeľ Ivan Bronďoš, dopravný inšpektorát preskúmal možnosť osadenia  trvalého dopravného značenia. Aj z obavy, že na tejto frekventovanej miestnej komunikácii hrozí vyššie riziko vzniku škodovej udalosti, alebo dopravnej nehody.
„Cesta je v dezolátnom stave, nový asfaltový koberec je len medzi garážami a nie je  na nej žiadne vodorovné dopravné značenie,“ konštatoval. Preto navrhujú osadenie trvalých dopravných značiek tak, ako je to zobrazené na fotomape.
zona
Ako dodal na záver, realizáciu zabezpečuje mesto Rožňava, okresný dopravný inšpektorát v rámci dozoru schvaľuje tieto zmeny a v tomto prípade aj navrhol riešenie.
DSCF9915
Na našu otázku, či a kedy mesto pristúpi k realizácii tohto návrhu, reagovala Alena Šikúrová z odboru výstavby.
„K realizácii návrhu pristúpime po doručení úradného písomného stanoviska OR PZ, ODI Rožňava k určeniu použitia trvalého dopravného značenia, ktoré je povinným podkladom pre vydanie povolenia príslušného cestného správneho orgánu.“
Či to bude otázkou týždňov, alebo mesiacov, nespresnila.
Foto: infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Ďalší rožňavský unikát?
Kosia na ploche až 60 hektárov
Tesco oplotilo “verejnú toaletu”
Stromy nahradia okrasnými krovinami
Poslanci riešili aj parkovanie v meste
Parkovanie s preukazom ZŤP

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery