Naša Farkašová už má zlato

Zrakovo postihnutá Rožňavčanka Henrieta Farkašová vyhrala preteky v zjazde, ktorý bol úvodnou disciplínou alpského lyžovania na XI. ZPH v Soči.
Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou zvíťazila pred Britkou Etheringtonovou o 2, 73 sek., tretia bola Ruska Francevova.
„Zjazd milujem, ale veľa som ho netrénovala. Z jednotky na štarte som nemala radosť, nechcela som otvárať celú súťaž, no našťastie už mám dostatok skúseností. Snažila som sa vygumovať všetky bočné vplyvy z hlavy. Celkom sa mi to síce nepodarilo, ale verila som si, že ak zájdem svoju jazdu, môžem byť úspešná,“ priznala pre oficiálny portál Slovenského paralympijského výboru (SPV) Farkašová.
„Večer pred súťažou som cítila veľkú podporu, nikto mi nepripomínal, že patrím k favoritkám. Pomohlo mi to, veľmi sa teším, že to hneď v úvodnej súťaži vyšlo,“ dodala zlatá Farkašová.
„Heňa veľmi túžila po zlatej medaile zo zjazdu, ktorá jej doteraz chýbala. Preto som veľmi rada, že to dnes tak dobre vyšlo. Sme spolu na svahu už šesť sezón a verím, že zažijeme ešte dosť toho pekného,“ doplnila navádzačka Šubrtová.
Dvadsaťsedemročná Rožňavčanka sa s bilanciou štyri zlaté a jedna strieborná medaila v počte aj lesku kovov vyrovnala doteraz najúspešnejšiemu slovenskému paralympijskému športovcovi a zároveň šéfovi SPV Jánovi Riapošovi.
Zdroj & foto: Spv

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli