Námestie má byť hotové v júli

DSCF0560V utorok sa uskutočnilo prvé tohtoročné pracovné stretnutie na úrovni primátora mesta Pavla Burdigu (Most-Híd) a štatutárov dodávateľa stavebných prác pri rekonštrukcii časti rožňavského Námestia baníkov zo združenia Inžinierske stavby Košice – J.P. Stav Rožňava.
Tí na stretnutí odovzdali harmonogram s predbežným začiatkom pokračovania prác, ktorý bol stanovený na 15. apríla s tým, že v prípade priaznivého počasia práce začnú aj skôr. Celá rekonštrukcia by mala byť tak hotová do 6. júla, t. j. za 12 -týždňov. „Deklarovali, že majú zabezpečené čadičové kocky, kvôli ich nedodaniu sa nedokončila v decembri rekonštrukcia komunikácie od vyústenia Šafárikovej ulice cez námestie až po vyústenie na Betliarsku cestu,“ uviedol pre náš portál poslanec Peter Marko (OKS), predseda komisie výstavby, ktorý zabezpečuje na stavbe technický dozor.
„V rámci prác najprv treba dokončiť túto komunikáciu, potom uzol prechodu pre chodcov na Šafárikovej ulici, otvorenie komunikácie na Betliarsku a celej plochy s chodníkom do predčasného užívania,“ pokračoval. Potom bude potrebné odfrézovať komunikáciu od vyústenia Šafarikovej ulice cez východnú časť námestia až po jej vyústenie na Čučmiansku Dlhú ulicu.
Ako ďalej dodal, nasledovať bude osadenie odvodňovania a vyhotovenie povrchu komunikácie z čadičových dlažieb. Medzitým budú vykonávané ešte ďalšie práce ako zasadenie stromov do štvorcov pri chodníku, osadenie mobiláru, ukončenie kašne, vyhotovenie pódia, dokončenie verejného osvetlenia a vykonanie prác na úprave zelene podľa projektovej dokumentácie.
Online pohľad na rekonštruované Námestie baníkov v Rožňave – kliknite sem
Foto: Archív infoRoznava.sk  
Námestie vo výkresoch architekta Petra Bischofa

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery