Náhoda alebo sabotáž?

smelinari.jpg
Stalo sa to v sobotu, 15. marca 2008. Vypadli 2 weby – RV Šmelinári (www.rvsmelinari.uiq.sk) a portál tv.inforoznava.sk. Poviete si: „No a?“
Obidva weby nemali okrem vzájomných odkazov, PHP programovacieho jazyka a správcu nič spoločné. Obidva weby však vypadli v jeden deň a obidva prišli o svoju databázu, to znamená – NIEKTO ICH ZMAZAL!
Otázka znie, že kto?
Jedná sa však o rozdielne webhostingy, takže vina zo strany webhostingu sa dá vylúčiť. Prvá osoba, ktorú by sme mohli obviniť, je administrátor Kuchty. To by však nedávalo zmysel – nemá (ani nemal) na tento čin žiadnu motiváciu či dôvod. A teraz musí tieto weby robiť znova, je to preňho práca navyše. Vlastne je to on, kto na „výpadok“ najviac doplatil.
Zaujímavá súvislosť: Kuchty ako správca má prístup aj k iným webom, ktoré teraz fungujú a neboli nijak napadnuté nepriateľom. Ale len tieto dva poškodené používajú jazyk PHP a rovnaký redakčny systém Php fusion.
Keďže sa vo veciach ohľadom internetovej bezpečnosti takmer vôbec nevyznám, nie je dôvod, aby som o tom písal ďalej. Je to však vec na zamyslenie, že „náhody“ sa stávajú aj v bežnom živote.
O vývoji situácie budem naďalej informovať.
P.S. Môj názor? Sabotáž! Veľké náhody neexistujú. Bohužiaľ, zatiaľ je pre mňa tajomstvom, kto za tým stojí.
P.P.S. V Turecku vláda blokuje server youtube.com. V Číne Vám google nevyhľadá heslá ako revolúcia alebo povstanie, lebo sú zakázané. Na Slovensku boli sabotovaní Šmelinári…
by Diego Cortez
Trochu sme pátrali, no bohužial na nič sme neprišli. Administrátori
Slovaknetu ako tak chybu odstránili, no databáza s článkami je navždy stratená.
Preto som sa rozhodol vybudovať nový portál, kde som spojil Rv Šmelinárov
a Tévé Šmelinari.
Už je to na novom portáli a pozrieť si to môžete tu
© Inforoznava.sk    Kuchty a Diego Cortez

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli